BADANIA NAUKOWE PROWADZONE SĄ OD 1950 r.

Właściwości noni, były znane ludziom już 6000 lat temu, a cywilizacja wywodząca się z Europy usłyszała o noni już w XVIII w.

 

W pismach sanskryckich można odnaleźć wzmianki o NONI. Wynika z nich, że znano tą roślinę już w starożytności. Pierwotnie rosła w południowo-wschodniej Azji. Będąc w Kambodży w marcu 2008, osobiście spotkaliśmy tam produkty z kambodżańskiego owocu noni, który rośnie w tej części Azji. W Indiach stosowano ją 6000 lat temu. Na wyspy Polinezji noni zawędrowała wraz z migrującymi ludźmi z południowo-wschodniej Azji oraz z Indonezji.
 

W latach siedemdziesiątych XVIII w. James Cook w swoich dziennikach dużo miejsca poświęca NONI.
Później w czasie II wojny światowej w Wojskowym podręczniku pola walki i przetrwania w tropikach, wydanym przez siły zbrojne USA, pisano o korzyściach i sposobach korzystania z tej tropikalnej rośliny.

 

Już w latach pięćdziesiątych XX w. można spotkać nieliczne publikacje na temat NONI. W 1950 r. O.A. Bushnell opublikował w „Pacific Science” artykuł o antybakteryjnych właściwościach owocu NONI. Bushnell i współpracownicy odkryli, że ekstrakt z owocu noni wykazywał umiarkowane właściwości antybiotyczne przeciw różnym szczepom Salmonella i Shigella. Ponadto, Levand odkrył, że świeży sok z owocu byt aktywny przeciw Pseudomonas aeruginosa, Proteus morganii, Staphybcoccus aureus, Bacillus subtilis i Escherichia coli oraz oświadczył, że asperubzyd - substancja czynna odnaleziona w noni - może być aktywnym składnikiem przeciwbakteryjnym.
Więcej na ten temat tutaj - http://www.faceci.com.pl/noni_valeria1.html 

 

Następnie praca Tabrah i Eveleth, opublikowana w „Hawaiian Medical Journal”, przedstawia skuteczność NONI w tradycyjnej hawajskiej medycynie.
K.K Agarwal badał ekstrakt z Morinda Citrifolia i jego właściwości farmakologiczne.

Oskar Levand, naukowiec z University of Hawai, pod koniec studiów napisał dysertację na temat NONI. Wykazał skuteczność noni w unieszkodliwianiu wielu niebezpiecznych patogenów. W swoich ostrożnie skonstruowanych tezach oświadczył, że "medyczna wartość owocu noni była naukowo potwierdzona in vitro przez Buslinell'a i wsp., którzy przetestowali 101 roślin hawajskich pod kątem ich antybakteryjnej aktywności". Odkryto, że sok z owocu noni był aktywny przeciw trzem szczepom bakterii: Staphybcoccus aureus, Escherichia coli i Pseudomonas aeruginosa.
 

Obserwowano również przeciwbakteryjną aktywność przeciw pięciu różnym szczepom patogenów jelitowych: Salmonella typhosa, Salmonella montevideo, Salmonella schottmuelleri, Shigelia paradysenteriae BH i Shigella paradysenteriae III-z".

Należy również wspomnieć o tym, że noni może być podwójnie toksyczna dla atakujących patogenów. Daje to szansę dla chorych, do wspomagania leczenia surowym sokiem noni ( najkorzystniej liofilizowanym) groźnych infekcji bakteryjnych tzw. SEPSA.
Więcej na ten temat tutaj - http://www.noni.com.pl/sepsa.html  oraz http://www.gronkowiec.pl/sepsa.html

 

Niektóre badania wykazały, że noni może bezpośrednio wpływać na różne bakterie; z kolei inne, dodatkowe badania sugerują, że noni stymuluje różne procesy w układzie immunologicznym organizmu, które jeszcze bardziej hamują patogenną aktywność.

 

,,ZIELONE BERETY NONI" - prof. dr nauk med. Valeria Szedlak-Vadocz

"Komórki NK w naszym organizmie, których produkcja jest stymulowana przez noni, są "zielonymi beretami" systemu immunologicznego. Ten typ komórek posiada właściwości spontanicznego zabijania niektórych komórek nowotworowych, jak również komórek zakażonych wirusem. Nie trzeba wspominać, że są bardzo skuteczne w pozbywaniu się takich komórek z organizmu. Ich funkcja jest blisko związana z odpornością przeciwnowotworową, która często jest również nazywana ingwilacją immunologiczną."
Więcej tutaj >> 

Badania naukowe nad noni rozpoczęły się kilkadziesiąt lat temu. Gwałtowny rozwój produkcji syntetycznych leków, za sprawą nacisku farmaceutycznego przerwał prowadzone prace i ograniczył dotacje. Dlatego też intensywne badania naukowe nad morinda citrifolia  rozpoczęły się właściwie dopiero w początkach lat 90-ch XX wieku. Zatem przedstawiony opis nie będzie tu kompletny, gdyż nauka dzięki coraz wyższej technice komputerowej, wkracza w nowy obszar genetyki i badań naukowych, a niekiedy nawet technologii kosmicznych przygotowywania liofilizowanej żywności jakie już w latach 50 XX w. stosowała NASA. Na nich to bazuje produkcja soku liofilizowanego - produktu z owocu noni w postaci soku wraz z miąższem -  POLINESIAN NONI, który dzięki technologii liofilizacji zachowuje wszystkie składniki biologicznie czynne w odróżnieniu do niszczącej część składników pasteryzacji.


Należy tu wspomnieć, iż liofilizację opracowano i zastosowano po raz pierwszy w latach pięćdziesiątych XX wieku na zlecenie rządu USA zmierzającego do wyprodukowania lekkich wagowo i bogatych we wszystkie niezbędne składniki odżywcze racji żywności dla astronautów i wojska, utrzymując tym samym na długo świeżość składników odżywczych i wysoką jakość zwiększając poprzez liofilizację ich wchłanialność do organizmu.

 

.
.
„BOMBA PROTEINOWA I ENZYMATYCZNA”
Kahuni wierzyli w "ducha  drzemiącego w drzewie noni" - strzegli informacji o "świętym" noni przed kolonizatorami.
Współczesna nauka noni nazwała po imieniu - to "energetyczna bomba proteinowo - enzymatyczna". Wyizolowanie oraz naukowe określenie ich roli i właściwości leczniczych,  w chwili obecnej nie jest do końca jeszcze możliwe. Naukowcy muszą więc ograniczyć się do zbadania roli tylko niektórych z nich i to też na zasadzie przypuszczeń, a nie naukowej pewności. Ponieważ wyniki leczenia sokiem z Noni są miarą jego dalece pozytywnego działania na organizm ludzki, dlatego też coraz więcej badań prowadzi się w kierunku lepszego poznania tej rośliny. Nauka dopiero rozpoczęła badania genetyczne, które potrwają jeszcze wiele lat.
noni,prostata,rak,guz,nowotwór,cukrzyca,alergia,penicylina,badania naukowe,naukowcyhormony,astma,stres,depresja,rzs,grypa,katar,odchudzanie,otyłość,witaminy,minerały,suplementy,tarczyca,wirus,medycyna, naturalna,alternatywna,farmakolog,terapia,hormon,antybiotyk,probiotyk,bezsenność,kuracja,zakażenie,zaparcia,ból,energia,immunologia,artretyzm,nadciśnienie,dieta,detoks,oczyszczanie,osteoporoza,pastylki,tabletki,leki,zioła
.

.
Dyrektor Instytutu Leczenia Naturalnego w Kalifornii dr Schechter mówi, iż jest pod dużym wrażeniem olbrzymiej różnorodności chorób, które podlegają działaniu Noni (morinda citrifolia) - układ krążenia, oddechowy i kostno-stawowy, skóra, system trawienny i endokrynny. noni,prostata,rak,guz,nowotwór,cukrzyca,alergia,penicylina,badania naukowe,naukowcyhormony,astma,stres,depresja,rzs,grypa,katar,odchudzanie,otyłość,witaminy,minerały,suplementy,tarczyca,wirus,medycyna, naturalna,alternatywna,farmakolog,terapia,hormon,antybiotyk,probiotyk,bezsenność,kuracja,zakażenie,zaparcia,ból,energia,immunologia,artretyzm,nadciśnienie,dieta,detoks,oczyszczanie,osteoporoza,pastylki,tabletki,leki,zioła
dr D. Schechter 

Dyrektor Instytutu Leczenia Naturalnego w Kalifornii dr Devid Schechter mówi, iż jest pod dużym wrażeniem olbrzymiej różnorodności chorób, które podlegają działaniu morinda citrifolia  zwana Indiańska morwa układ krążenia, oddechowy i kostno-stawowy, skóra, system trawienny i endokrynny, wszystkie one odnoszą korzyści z działania Noni.  A co na to pacjenci dr Schechter:
 "...Byłam złożona chorobą przez 21 lat. Teraz gram w tenisa regularnie, dwa albo trzy razy na tydzień! To jest jak kuracja cud z Lourdes (zdrój w France słynącym z cudownych kuracji), że i mogę chodzić."  Molly Ann, Santa Monica
"...Ortopedyczny chirurg powiedział mi, że będę musiała przyzwyczaić się do ograniczonej mobilności i to, że mogłabym nigdy nie być w stanie uprawiać pieszych wycieczek i biking, które kochałam. Dr Schechter dozorował mój program Treatment TMS - mój ból zniknął. Teraz cieszę się, że zaprzeczyłam temu co mówił mi ortopeda". - Annette, Santa Monica

"...Jestem ćwiczącym lekarzem i długookresowym poszkodowanym w bólu. Nic naprawdę nie pomogło mi co proponowali inni lekarze. Schechter wyjaśnił mi o Syndrome Myositis Tension (TMS). Od tego czasu, mój strach zranienia zmniejszył się dramatycznie i jestem dużo więcej atletycznie aktywniejszy, gram w tenis i pływam. Mogę zapewnić ciebie, że diagnoza TMS jest prawdziwa i podejście TMS pracuje." - Luis N. Pacheco, MD, Los Angeles, Towarzyszący Medical Director, California Family Care; Kliniczny docent, School USC Medicine

Naukowcy wykazali też, że sok z NONI zwanego Indiańska morwa (morinda citrifolia), czyści krew, wspomaga uzyskanie właściwej wagi ciała i pomaga organizmowi  dopasować się do zmieniających się warunków naturalnych i działa antydepresyjnie. [Więcej na temat chorób ]

Chemik i badacz z Centrum Badań Kontrolnych nad Środkami Spożywczymi i Badań nad Żywnością, FDA, Wydział Produktów Naturalnych - dr Joseph Betz, stwierdził w swojej rozprawie naukowej, że owoce  morinda citrifolia (NONI zwana Indiańska morwa) zapewniają zminimalizowanie przyczyn alergii i  mają działanie zarówno łagodzące bóle, jak również uspakajające. Inna grupa naukowców wyizolowała z noni anthrachinony - gorzkie substancje o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym, regulujące pracę jelit i chroniące przed chorobami systemu trawiennego i sercowo-naczyniowego. Dzięki niezależnym tym i podobnym badaniom dr M. Tate, Noni przypisano miano "polinezyjskiej penicyliny". [Więcej ]

Aktywność przeciwguźlicza surowego owocu noni
 

Scientific American doniósł w roku 2000, że chemicy z Filipińskiego Uniwersytetu im. Świętego Tomasza odkryli w liściu noni związki zdolne do „zabicia bakterii będącej przyczyną gruźlicy”. Ekstrakt steroidów z liścia noni „zabił 89 procent prątków Mycobacterium tuberculosis, które wystawiono na działanie ekstraktu”. Budowa zastosowanego steroidu różniła się znacznie od budowy steroidów stosowanych w lekach przeciwgruźliczych. Szef zespołu badawczego, Jonel Saludes, powiedział: „Mam nadzieje, że firmy farmaceutyczne zwrócą uwagę na nasze badania i zbadają noni jako potencjalne źródło leków”. Jeśli jednak firmy farmaceutyczne opatentują substancje odkryte w tej roślinie, będzie to miało niekorzystne kon­sekwencje dla różnorodności gatunków.

Dr Jonel Saludes wraz z zespołem donieśli o odkryciu w noni związków zabijających bakterie Mycotuberculosis. Wyciąg liści i owocu noni powoduje zabicie 89% bakterii w probówce, co świadczy o jego wysokiej skuteczności jako środek przeciwgruźliczy.

Związkami, które naukowcy uważają za aktywne czynniki hamujące rozwój patogenów w gruźlicy, są phytosterole zawarte w noni (znane jako sterole roślinne). Phytosterole w noni mają odmienną strukturę niż inne związki leczące gruźlicę, co powoduje że zwalczają gruźlicę przy pomocy innego mechanizmu niż tradycyjne leki przciwgruźlicze.

Zagadnienie zachowania żywych składników w każdym produkcie tak bardzo pochłonęło naukowców firmy CaliVita, iż postawili sobie za cel wyprodukowanie najlepszego na świecie produktu z owoców noni - POLINESIAN NONI. Zastosowano do tego celu najnowocześniejszy obecnie proces przygotowania najlepszych produktów - liofilizacji. Oryginalny Polinesian Noni sok na rynku polskim oraz w całej Europie posiada wyłącznie CaliVita International [więcej ]. Aby uniknąć zniszczenia składników podczas pasteryzacji, aby wyprodukować najlepszy, silnie energetyczny produkt, skorzystano z prac naukowych fizyków kwantowych, lekarzy i żywieniowców m.in. prof. Fritza Alberta Popp, profesora medycyny i biofizyk - Aleksander Gurwitsch, Erwin Laszlo, dr Joanny Budwig, dr F.K.Bellokossy, których zdaniem:

"tylko żywa materia może żywić Życie"

1  2  3  4  5  6  7

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej