.BADANIA NAUKOWE NA OWOCU NONI - C.D.

W latach 1950-1986 dr Ralph Heinicke - wykładowca na Uniwersytecie Wysp Hawajskich, zafascynował się głównie badaniami nad cudem enzymowym - ananasem. W 1972 roku dr Heinicke odkrył występujący w ananasie enzym - bromelainę.

W ciągu kolejnych badań w 1981 roku udało mu się wyizolować substancję, którą nazwał i w 1983roku opatentował jako kseroninę. Dalsza jego praca po odkryciu w 1983 roku prokseroniny, prokseronazy i serotoniny jako niezbędnych składników potrzebnych do syntezy  i wytworzenia w organizmie kseroniny, polegała na znalezieniu naturalnego i bogatego w nie źródła. W swoich badaniach dr Heinicke odkrył, że właśnie sok z Noni zawiera duże ilości prekursora kseroniny nazwaną przez niego „prokseroniną”. Dalsze badania wykazały niezwykle ważną dla życia i zdrowia rolę nowo odkrytego związku - kseroniny. Wyniki badań nad morinda citrifolia przeszły najśmielsze oczekiwania dr Heinicke. Stwierdził on, iż Noni  zawiera w sobie 800 razy więcej prokseroniny niż ananas!

.

Morinda citrifolia - jako niezwykła roślina, jest obiektem intensywnych badań naukowych dopiero od początku lat 90 XX wieku. Do dzisiaj znaleziono w niej blisko 100 istotnych składników, począwszy od magnezu, wapnia, fosforu, miedzi i żelaza, do olbrzymiej zawartości witaminy C, prawitaminy A, witamin z grupy B oraz szeregu wyjątkowych protein i enzymów. W 1990 roku naukowcy z Uniwersytetu w Metz we Francji udokumentowali, iż Noni odgrywa główną rolę w obniżaniu nadciśnienia. Stwierdzili także silne przeciwbólowe działanie soku z Noni. Sok z Noni wykazuje 70% intensywności działania przeciwbólowego. Łagodzi on prawie wszystkie rodzaje bólu, za co według naukowców szczególnie odpowiada silne analgetikum: serotonina oraz prokseronina.
W 1992 roku dr Isabelle Abbott - ekspert w dziedzinie botaniki, wyciągając wnioski ze swoich badań jako najważniejsze pole zastosowań Noni określiła takie choroby jak: cukrzyca, nadciśnienie i rak.

..

W latach 1992 - 1995 na każdym dorocznym kongresie amerykańskiego towarzystwa badań nad rakiem - American Association for Cancer Research (Amerykański Związek do spraw Badań Raka)- publikowane były raporty donoszące o pozytywnym działaniu Noni na leczenie tej choroby. Dr Anne Hirazumi Kim (Pharmacology) - intensywnie zajmująca się badaniem nad morinda cutrifolia stwierdziła, iż zastosowanie Noni niweluje efekty dwóch substancji hamujących działanie  limforcytów T (komórki systemu immunologicznego) i makrofagów. W swoich badaniach dokładnie opisała 66 różnych składników zawartych w owocu Noni i nazwała je Noni-PPT.

.

Japońska grupa naukowców z Uniwersytetu w Keio -gijuku w Tokio i Instytutu Nauk Biomedycznych - dr Umezawa, dr Tomonori, dr Hiramatsu i inni - w 1993 roku, podczas badania 5000 substancji roślinnych morinda citrifolia na ich działanie antyrakowe wykazała, że damnacanthal jest bardzo dobrym środkiem blokującym w przypadku niektórych typów komórek rakowych.

Dr Steven Hall stwierdził, że Noni nie tylko przynosi pozytywny skutek, lecz także wzmacnia skuteczność innych terapii. Za najbardziej niewiarygodny ale rzeczywisty uznał fakt, iż Noni pomogło tak wielu pacjentom, w przypadku których współczesna medycyna była bezradna.

.

Doktor Neil Solomon, Psycholog - lekarz i publicysta, od 1997 roku prowadzi badania nad działaniem morinda citrifolia. W swoich badaniach oparł się na ponad 50 raportach amerykańskich lekarzy, z którymi współpracował oraz na informacji o ponad 10 tysiącach ich pacjentów. Dr Salomon twierdzi, iż noni jest ważną pomocą dla diabetyków: „Już przed setkami lat była stosowana przez polinezyjczyków w leczeniu cukrzycy. Poprzez użycie Noni dochodzi do stabilizacji poziomu cukru we krwi. Nie dysponujemy do chwili obecnej wynikami badań naukowych wyjaśniającymi, dlaczego sok z Noni pomaga przy obydwu typach cukrzycy. Prawdopodobnie wpływ na to ma jego modulujące i tonizujące działanie na system immunologiczny.

1  2  3  4  5  6  7

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej