ODKRYWCA CUDOWNEGO DZIAŁANIA OWOCU NONI

Badania naukowe nad noni rozpoczęły się kilkadziesiąt lat temu, jednak gwałtowny rozwój produkcji syntetycznych leków, za sprawą nacisku farmaceutycznego przerwał prowadzone prace. W latach 1950-1986 dr Ralph Heinicke - wykładowca na Uniwersytecie Wysp Hawajskich, zafascynował się głównie badaniami nad  "cudem enzymowym" - ananasem.
W 1972 roku dr Heinicke odkrył występujący w ananasie enzym - bromelainę.

.
Przed 25 laty dr Ralph Heinicke odkrył  alkaloid - kseroninę z bromelainy - enzym, który znalazł w hawajskim ananasie. Bromelaina jest znana ze swoich działających właściwości na całym świecie. Dr Heinicke był pierwszym badaczem, który zidentyfikował kseroninę jako aktywny, skuteczny i terapeutyczny środek w bromelainie. Sądził, że bogata w kseroninę bromelaina z hawajskich ananasów pomoże odnowić decydującą ilość kseroniny w ludzkim organizmie.  Niepodważalnym źródłem kseroniny stała się bromelaina.

dr Ralph Heinicke


Dr Heinicke pracował wiele lat w tym kierunku. Na nieszczęście farmerzy ananasów nieświadomie pozbawili ziemię decydujących składników mineralnych. Heinicke zauważył, że ananasy nie zawierają już znaczącej ilości bromelainy.  Udowodnił później, że kseronina jest produkowana w niewielkich ilościach w ludzkim organizmie i odgrywa decydującą rolę przy funkcjonowaniu enzymów i protein w ciele. Jednakże ludzki organizm bardzo szybko traci kseroninę na skutek chorób i różnych problemów zdrowotnych. Powodem tego jest to, że ludzki organizm  bez kseroniny, nie jest w stanie prawidłowo wkomponować w funkcjonowanie w nasz organizm pewnych enzymów i protein.

.
W ciągu kolejnych badań w 1981 roku udało mu się wyizolować substancję, którą nazwał i w 1983 roku opatentował jako kseroninę. Dalsza jego praca po odkryciu w 1983 roku prokseroniny, prokseronazy i serotoniny jako niezbędnych składników potrzebnych do syntezy  i wytworzenia w organizmie kseroniny, polegała na znalezieniu naturalnego i bogatego w nie źródła. W swoich badaniach dr Heinicke odkrył, że właśnie sok z noni zawiera duże ilości prekursora kseroniny nazwaną przez niego „prokseroniną”. Odkrył później, że pewne komórki w ludzkich jelitach wydzielają serotoninę, która w reakcji z prokseroniną pochodzącą z owoców Noni w krwiobiegu przeobraża się w czystą kseroninę. Krótko mówiąc, dr Heineke odkrył, że przy pobraniu prokseroniny pochodzącej z wyżej wspomnianego owocu, ludzki organizm zostaje zaopatrzony w kseroninę, która później usilnie zwalcza wszelkiego rodzaju choroby i dolegliwości w naszym organizmie.


Dr Heinicke zaczął więc przypuszczać, że owoc Noni może mieć w sobie sporą zawartość kseroniny. Heinicke przetestował Noni i okazało się, że zamiast oczekiwanej zawartości kseroniny, Noni posiadało jakąś jeszcze nie odkrytą substancję. Później wytrącił ją z owocu i nazwał prokseroniną.
Dr Heineke był bardzo zaskoczony tym, że prokseronina z owoców Noni w trakcie trawienia zostaje przeobrażona bardzo szybko w kseroninę. Odkrył później, że pewne komórki w ludzkich jelitach wydzielają serotoninę, która w reakcji z prokseroniną pochodzącą z owoców Noni w krwiobiegu przeobraża się w czystą kseroninę. Krótko mówiąc, dr Heinicke odkrył, że przy pobraniu prokseroniny pochodzącej z owocu Noni, ludzki organizm zostaje zaopatrzony w kseroninę, która później usilnie zwalcza wszelkiego rodzaju choroby i dolegliwości w ludzkim organizmie. Wyniki badań nad morinda citrifolia przeszły najśmielsze oczekiwania dr Heinicke. Stwierdził on, iż Noni zawiera w sobie 800 razy więcej prokseroniny niż ananas!


Dalsze badania wykazały niezwykle ważną dla życia i zdrowia rolę nowo odkrytego związku - kseroniny.
Dr Heinicke zauważył: „Kseronina jest alkaloidem, który jest produkowany w ludzkim ciele w małych ilościach w celu aktywacji enzymów, ażeby te poprawnie funkcjonowały. Bez poprawnego funkcjonowania enzymów, czynności ludzkiego organizmu, począwszy od myślenia a skończywszy na oddychaniu, ustają. Co więcej, kseronina jest również odpowiedzialna za funkcjonowanie protein. Stąd to niedobór kseroniny w naszym ciele zakłóca w dramatyczny sposób biologiczny bilans oraz wpływa niekorzystnie na system obronny ludzkiego ciała, co prowadzi do zwiększonej podatności na wszelkiego rodzaju dolegliwości i choroby".

.
Dalej twierdził: „Na nieszczęście stwierdzono również, że wraz z procesem starzenia się,  ludzki organizm produkuje coraz mniej kseroniny. Wynika z tego, że każda forma stresu, przeziębienia, skaleczenia, jakiekolwiek psychiczne obciążenia jeszcze bardziej obniżają poziom kseroniny w ludzkim organizmie. Prowadzi to oczywiście do daleko idącego uodpornienia ludzkiego ciała."

.
Dr Heinicke twierdzi na przykład, że kseronina jest dosłownie najlepszym i najskuteczniejszym środkiem leczniczym w leczeniu uzależnienia od narkotyków, alkoholu, kawy czy tez papierosów, bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Po zażyciu prokseroniny (w soku z Noni) w przeciągu kilku dni na skutek działania kseroniny na proteinę w mózgu, budują się nowe komórki. Heinicke doszukał się także zależności pomiędzy kseroniną, a uzależnieniem od nikotyny. „Każdy może zostać w przeciągu maksymalnie 3 dni wyleczony z tego nałogu na podstawie tych samych reakcji, co w przypadku odnawiania komórek w mózgu  narkomana.

.
Z innej strony, dr Heinicke wskazuje na to, że ludzie żyjący w niewielkim tylko stresie, określani jako happy go-lucky -typ produkują dla swojego organizmu optymalną dawkę kseroniny. To jest między innymi powód do tego, że ludzie z bardziej luźnym i pozytywnym nastawieniem do życia zdecydowanie rzadziej w życiu chorują. Ich organizmowi nie zostaje na wskutek chronicznego stresu odebrana norma zawartości kseroniny.
„Wielu z nas żyje w ciągłym stresie. - kontynuuje dr Heinicke -  Wszyscy potrzebujemy jednak skutecznej pomocy przeciw efektom ubocznym, jakie to niesie ze sobą stres. Szczerze mówiąc nie ma lepszej drogi, jak zażywanie Noni, aby uzupełnić zapas kseroniny, którą stres odbiera nam codziennie".
Dr Heinicke podkreśla, że dodatkowe odżywianie się sokiem z Noni, jest szalenie prostą i bardzo skuteczną możliwością podniesienia poziomu kseroniny w naszym organizmie do optymalnego poziomu tak, aby wszystkie organy naszego ciała mogły sprawnie funkcjonować nie odczuwając jej braków utrzymując ciało w zdrowiu i młodości.

.
Dr Heineke jest zdania, że poszczególne alkaloidy zawarte w Noni są odpowiedzialne w dużej mierze za szczególne działania lecznicze tej rośliny. Działanie to  również zapobiega dalszemu rozwojowi nowotworów, aż do całkowitego jego rozkładu i usunięcia.

1  2  3  4  5  6  7

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej