Pozytywne działanie uboczne

Nie znane są  żadne skutki uboczne stosowania  Polinesian Noni.
U około 3% pacjentów zanotowano niewielkie działanie uboczne np. rozwolnienia, lekkie odbijanie, gorsze samopoczucie lub wysypkę.  Objawy te są niegroźne i przeważnie związane z pobudzeniem układu obronnego i układu immunologicznego, które rozpoczęły "robienie porządków" w organizmie.
Jak powszechnie wiadomo - jeśli zabieramy się za porządki, często na chwilę robimy jeszcze większy bałagan, aby potem wszystko posprzątać i uporządkować. W tym przypadku nastąpiła podobna reakcja.
Organizm oczyszcza się kilkoma kanałami wydzielniczymi m.in.: jelito, nerki, układ oddechowy i skóra. Jeśli wystąpiła wysypka, oznacza to, iż inne kanały wydzielnicze nie radzą sobie i organizm szuka ujścia dla toksyn poprzez skórę.

Jeśli podczas picia Noni w niektórych chorobach (np. wycięta tarczyca), dochodzi do powstawania gazów w jelitach tłumaczy się to tym, iż aktywne składniki, a zwłaszcza siarka i enzymy zawarte w owocach Noni, poprzez reakcję chemiczną rozkładają zgromadzone w jelitach produkty gnilne i osad, które być może są tam nawet od wielu lat. Kuracja taka przynosi jednak w efekcie dużą ulgę, ustępują ciągłe wzdęcia i napuszenia brzucha, a pacjent odczuwa wprost niebywałą poprawę. Skutkiem ubocznym są tu tylko gazy o dość przykrym zapachu, świadczącym o olbrzymiej ilości toksyn w organizmie. W ten sposób oczyszcza się błona śluzowa żołądka i jelit, co przeciwdziała chorobom wrzodowym.

 

...
.

Co  należy zrobić w przypadku, kiedy nastąpiły "pozytywne" skutki uboczne?
.

Przede wszystkim należy skontrolować właściwą ilość płynów np. woda mineralna i zwiększyć je do 2-2,5 litra dziennie. Jeśli to nie pomoże, należy na kilka dni zmniejszyć o połowę ilość podawanego Noni, a tym samym zapobiec krążeniu nadmiaru toksyn w organizmie, które prawdopodobnie nie mogą wydostać się na zewnątrz.

Jeżeli ktoś jest w trakcie leczenia środkami blokującymi system immunologiczny np. po transplantacji, musi zasięgnąć porady lekarza.
Na czas chemioterapii również można zaniechać podawania soku z Noni.
Prawdopodobnie u cukrzyków konieczne będzie zredukowanie dawki aplikowanej insuliny i z tego powodu powinny często kontrolować poziom cukru we krwi i skonsultować podawanie lub odstawienie insuliny z lekarzem.

http://najlepszesuplementy24.pl/wyniki-wyszukiwania,2.html?sPhrase=noni&iProducer=&sPriceFrom=&sPriceTo=&iCategory=0&sCatalogNumber=&sProductIndex=&iFullSearch=0

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej