"Wmieszać w coś" czyli stosowanie z ziołami, z innymi suplementami i lekami

Polinezyjska nazwa Noni dosłownie oznacza "wmieszać w coś". Polinezyjscy uzdrowiciele posiadali bogate doświadczenia dotyczące stosowania  soku z owoców morinda citrifolia.  Zauważyli, iż jeśli podaje się choremu jakąś inną substancję leczniczą, to działa ona jeszcze lepiej wtedy, kiedy dodamy sok z Noni.
Kahuni nie rozumieli zachodzących procesów biochemicznych, jednak tę właściwość zawarli w nazwie tego cudownego owocu jako "no-ni", co w języku polinezyjskim oznacza "wmieszać w coś".
Dziś naukowcy tłumaczą ten fakt dość prosto - wiadomo, iż Noni jest bardzo bogate w  proteiny.
Proteiny te mają różne zdolności i przeznaczenie, jedne odżywiają komórkę i dostarczają budulca, inne jak damnacanthal mają zdolności naprawiania kodu genetycznego, jeszcze inne transportują cenne składniki odżywcze do komórki. Naturalny sok z owoców Noni dostarcza idealnej mieszanki substancji. Tym samym wspomaga i napędza biochemiczne procesy w organizmie.

W Polinesian Noni między innymi znajduje się dużo protein transportowych tzw. chelatów, które natura wyposażyła w "kod/pin" otwierający drzwi we wszystkich naturalnych żywych formach komórek, w tym również w naszym organizmie. Człowiek jest częścią natury - doskonale przyjmuje i wchłania w wysokim stopniu naturalne składniki z wiązaniami aminokwasów transportowych (chelatów), które potrafią otwierać najbardziej "oporne i pozacinane zamki w komórkach"

Nasz organizm nie lubi wchłaniać produktów pasteryzowanych, suszonych na gorąco lub podgrzewanych. Nie lubi syntetyków - chemicznych form witamin, minerałów, antybiotyków czy innych leków, nie będących w związku z chelatem (proteiną transportową) i źle je wchłania. Aby przyswoić je w niewielkiej ilości, musi wykorzystać własne zapasy protein i energii tym samym osłabiając odporność. I zawsze jest to "coś za coś" - ma skutki uboczne do zatrucia organizmu włącznie.
Dzięki bardzo dużej ilości roślinnych protein, sok z Noni ma możliwość transportowania i wprowadzania do komórki wielu różnych substancji - również syntetycznych. Pomiędzy proteinami z Noni, a innymi substancjami zachodzi synergizm działania - uzyskuje się lepszą wchłanialność substancji leczniczych, co daje w efekcie kilkakrotnie większe ich przyswajanie. Mamy tego przykłady np. u diabetyków, gdzie często zmniejsza się ilość insuliny do jej wyeliminowania włącznie (zależnie od stanu choroby).

.

Polinesian Noni można stosować również wtedy, kiedy zażywamy leki - nie istnieją tu prawie żadne przeciwwskazania. Tym samym Noni nie neguje roli współczesnej medycyny, ale przeciwnie - stwierdzono, iż w przypadku zachorowania na raka, wyniki leczenia były bardziej skuteczne, kiedy połączono działanie noni ze zredukowanymi dawkami standardowej chemioterapii. Dzięki Polinesian Noni możemy uniknąć nieprzyjemnych działań ubocznych lekarstw, zmniejszyć ich ilość lub nawet odstawić. Bardzo często zdarza się, iż po dokonaniu specjalistycznych badań, lekarz obniża dawkę stosowanego leku, nawet do jego wyeliminowania. Noni wzmacnia skuteczność działania lekarstw jak również suplementów i ziół. 
...

Poleca się picie soku z Noni na czczo lub na pusty żołądek (2 godz. po jedzeniu), w odstępie minimum 15-30 minut przed połknięciem  innego lekarstwa.  W takim wypadku Noni poprawia zdolność ciała do przyjęcia lekarstw i wzmacnia ich działanie. To samo dotyczy kawy, alkoholu, nikotyny i... mycia zębów - jeżeli je stosujesz pamiętaj - minimum pół godziny po wypiciu na czczo noni! 

http://najlepszesuplementy24.pl/wyniki-wyszukiwania,2.html?sPhrase=noni&iProducer=&sPriceFrom=&sPriceTo=&iCategory=0&sCatalogNumber=&sProductIndex=&iFullSearch=0

<< DZIAŁANIE NONI

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej