W lutym i marcu 2007 roku odbyłam podróż na Polinezję Francuską. Celem mojej wyprawy był intrygujący mnie od lat - owoc NONI. Zafascynowana jego działaniem i tym co o nim mówią Polinezyjczycy, postanowiłam poszukać również materiałów naukowych i szerzej opisać jego skład, historię oraz działanie.
W tej chwili powstaje książka na ten temat, którą każdy będzie mógł sobie zakupić.
O wydaniu książki o noni poinformuję Państwa poprzez Subskrypcję - wpisz się do NEWSLETTER tutaj >>

mgr Renata Zarzycka
(autorka teksów i właściciel strony)

.

STRONA GŁÓWNA

"NONI jest cudowną, tropikalną rośliną z "Ogrodu Edenu" - Polinezji.
Składniki noni wyzwalają liczne potencjały ludzkiego organizmu do samoleczenia, ponieważ zwracają się do istoty procesu leczniczego - do poziomu komórkowego. A zatem, noni jest korzystna dla wszystkich ludzi, młodych i starszych, zarówno zdrowych, jak i chorych."

                                                                                                           - prof. dr nauk med. Valeria Sedlak-Vadoc

Naturalne produkty!!!
POLINESIAN NONI pomaga w osiągnięciu optymalnego zdrowia - energii, harmonii życia i ciała.
 

Polinesian noni CaliVitasok noni liofilizowany

Polinesian noni Bora Bora

Z opracowania naukowego prof. Valerii Sedlak-Vadoc wynika,  iż owoc noni potrafi „naprawić” System Kontroli Podziałów Komórkowych, który jeśli przestaje sprawnie funkcjonować w organizmie, pozwala na powstawanie cyst, guzów i innych narośli. Zatem pisze ona, że noni wspomaga leczenie w przypadku większości chorób szczególnie: nowotwory, białaczka, cukrzyca typ I i II, choroby neurologiczne oraz mózgu, migrena (np. choroba Parkinsona), grzybica (drożdżaki, candida), choroby serca łącznie z regulacją ciśnienia tętniczego krwi,  pomocny w miażdżycy, zapaleniu stawów, w alergii, astmie i gruźlicy, przy zaburzeniu trawienia (biegunki, zaparcia, wrzody żołądka, choroby jelit), łagodzi bóle menstrualne i inne. Ma korzystny wpływ na ogólne samopoczucie, działa antystresowo, poprawia nastrój - jak pisze w powyższych naukowych materiałach. Na ten temat opracowanie prof. V.Sedlak-Vadoc pt.: "NONI - indiańska morwa" tutaj>>

 

Polinesian NONI to jedyny w Polsce "żywy" produkt z owocu noni, gwarantujący wysoką jakość, 100% naturalność biologicznie czynnych składników i największą z możliwych moc działania owocu noni, wspomagającą leczenie większości chorób.  Doświadczyło tego  już dziesiątki tysięcy Klubowiczów Calivita®International oraz ich Klientów w Polsce, w Unii Europejskiej i w wielu innych krajach, w tym nawet w USA i Japonii, gdzie nasi rodacy coraz częściej poprzez swoją rodzinę, sprowadzają ten produkt - liofilizowane noni, aż z Polski!!!
Polinesian NONI firmy CaliVita nie jest lekiem farmakologicznym. 

Polinesian NONI nie jest lekiem farmakologicznym lecz naturalnym produktem, tzw. suplementem diety. Wzbogaca nasze żywienie w cenne składniki odżywcze wzmacniające organizm i układ obronny, usprawniając wiele procesów odtruwania, oczyszcza, regeneruje oraz poprawia komunikację między komórkami. To bardzo pomocne działanie podczas leczenia wszelkich chorób oraz w trakcie rekonwalescencji.

Warto wiedzieć, iż ze względów na chęć utrzymania wysokich walorów leczniczych,  Polinesian Noni nie jest poddawany przestarzałej technologii pasteryzacji w temperaturach, które niszczą wiele cennych i niezbędnych do leczenia składników termolabilnych np. biologicznie aktywnych składników tzw. biofotonów oraz enzymów (prokseronaza) i  inne.

Polinesian NONI jest liofilizowane!

Liofilizację opracowano i zastosowano po raz pierwszy w latach pięćdziesiątych XX wieku na zlecenie rządu USA zmierzającego do wyprodukowania lekkich wagowo i bogatych we wszystkie niezbędne składniki odżywcze racji żywności dla astronautów i wojska. Udostępniona w ostatnich latach technologia liofilizacji, pozwoliła na uzyskiwanie produktów żywnościowych najwyższej jakości. Wśród nich znalazł się pełen owoc noni w postaci gęstego soku wraz z miąższem i pestkami - Polinesian NONI. Ponieważ produkt ten zawiera cały owoc noni, po odstaniu może na dnie butelki ( kieliszka) powstawać naturalny osad. Dlatego zawsze przed użyciem, należy wymieszać zawartość w butelce.

OSTRZEŻENIE!!!
Na świecie wytwarza się wiele oryginalnych produktów noni.  Jest Polinesian Noni, Noni- Premium, Samoa Noni, Fiji Noni, NoniVita, Thaitan Noni, Hawaiian Noni, Indian Noni i wiele innych.

Każda uczciwa firma produkuje swoje AUTENTYCZNIE ORYGINALNE NONI i posiada wymagane  atesty  na wytwarzany sok, kapsułki czy kremy z owocu noni oraz uprawnienia do legalnej produkcji i sprzedaży swoich oryginalnych produktów z noni wymagane w danym kraju. W innym wypadku, firma produkująca podróbki nielegalne, naraziłaby się na procesy sądowe prowadzące ją do nieprzyjemności, wysokich kar i upadku.
Dlaczego zatem nieuczciwi dystrybutorzy reklamują swoje soki jako: "jedynie prawdziwy sok noni", "jedyny autentyczny sok" czy piszą: "jedynym oryginalnym sokiem noni zlecanym przez światowych naukowców i badaczy jest..." lub "firma bada soki noni innych firm i ocenia ich skuteczność"?

To bardzo interesujące. Kiedy byliśmy na Tahiti oraz innych wyspach Polinezji Francuskiej, spotkaliśmy soki noni wielu firm. Nie ma jednej -  jedynej -  to przecież bzdury rozpowszechniane przez nieuczciwych sprzedawców.

Niektórzy dystrybutorzy piszą, że "30 mililitrów soku stanowi ekwiwalent 30 gramów składników owocu noni" nie rozumiejąc, że w takich proporcjach sok noni musiałby być sproszkowany lub skamieniały!
Dlaczego? Przecież owoc noni jak każdy, zawiera w swoim składzie blisko 85-90% wody. Zatem tylko 15-10% owocu, to stała masa - składniki noni. Reszta to woda wypełniająca owoc.
Analogicznie, za zamiennik  30ml soku noni, podaje się porównywalne dawkowanie = 2,5 - 3 kapsułki NONI po 400mg każda, co łącznie stanowią  1-1,2 grama składników owocu.

Przeciętni sprzedawcy soku, podają informację, jakoby "30ml soku to 30 gram owocu noni", nie zastanawiając się głębiej nad tym, że powyższy abstrakcyjny zamiennik dawki 30ml soku stanowiłby faktycznie aż 75 kapsułek noni po 400 mg  jako porównywalna profilaktyka!


Dzięki specjalnej recepturze uzyskano również przyjemny smak soku, co nie jest łatwe do osiągnięcia w przypadku soków z noni w 100% naturalnych. Receptura ta zachowuje 100% soku z miąższem noni w naturalnych proporcjach (przelicznik j.w.: 30ml soku z miąższu owocu noni, może zawierać przeliczeniowo skoncentrowany maksymalnie owoc noni suchej masy w ilości aż do 1 grama ).
Cechy te zapewniają skoncentrowaną moc produktu, jego naturalność i aktywne działanie najważniejszych, biologicznie czynnych składników, ważnego enzymu prokseronazy niezbędnego do tworzenia się kseroniny z prokseroniny, damnacanthal, skopoletyna, tlenek azotu (NO) oraz innych antrachinonów, które są termolabilne (nieodporne na podgrzewanie).

Tahiti - Polinesia Francuska - wyprawa po owoc noni. from Piotr Zarzycki

Zagadnienie zachowania żywych składników w każdym produkcie tak bardzo pochłonęło naukowców firmy CaliVita, iż postawili sobie za cel wyprodukowanie najlepszego na świecie produktu z owoców noni - POLINESIAN NONI. Zastosowano do tego celu najnowocześniejszy obecnie proces przygotowania najlepszych produktów - liofilizacji. Oryginalny Polinesian Noni sok , na rynku polskim oraz w całej Europie posiada wyłącznie CaliVita International [więcej ]. Aby uniknąć zniszczenia składników podczas pasteryzacji, aby wyprodukować najlepszy, silnie energetyczny produkt, skorzystano z prac naukowych fizyków kwantowych, lekarzy i żywieniowców m.in. prof. Fritza Alberta Popp, profesora medycyny i biofizyk - Aleksander Gurwitsch, Erwin Laszlo, dr Joanny Budwig, dr F.K.Bellokossy, których zdaniem:

"tylko żywa materia może żywić Życie"

Dodatkowo, dwa prestiżowe certyfikaty GMP oraz FDA, zapewniają Polinesian Noni najwyższą jakość, bezpieczeństwo i wysoką markę, co wyróżnia ten produkt jeszcze bardziej spośród wielu innych.

"Amerykański urząd FDA zaszeregował Noni do specjalnej kategorii GRAS - Generally Regarded As Safe tzn. ogólnie uważane za bezpieczne i to także dla kobiet w ciąży i dla karmiących matek!
A przecież np. kawy czy aspiryny nie uważa się za bezpieczne dla tej grupy."

- książka "Noni owoc zdrowia" - J.Skarbek

Polinesian Noni (mowa wyłącznie o liofilizowanym owocu noni omawianym w tym serwisie) jest wspaniałym środkiem wspomagającym powrót do zdrowia w każdej chorobie - potrafi zmniejszyć ich dolegliwości i cierpienia. Sprawdza się każdego dnia we wspomaganiu kuracji leczniczych w  najtrudniejszych schorzeniach.
Dla zdrowych - działa  profilaktycznie zapobiegając chorobom oraz procesom starzenia się organizmu.
Surowy owoc noni w "żywych" produktach naturalnych, występuje wyłącznie w postaci liofilizatów. Stosuje się go z powodzeniem na prawie wszystkie dolegliwości, gdyż sięga do przyczyn choroby i przywraca w organizmie homeostazę - podstawową równowagę kwasowo-zasadową, usprawniając przy tym komunikacje pomiędzy komórkami. Pobudza wytwarzanie interferonu, działając ochronnie, zapobiega uszkodzeniom genetycznym komórek. Będąc w pełni naturalnym, zachowuje niezwykłą moc bioenergii ziemi i słońca. Zachowuje też naturalne struktury enzymów i protein tzw. chelatów obecnych w każdej roślinie, które wspomagają korzystne
działanie oczyszczające i odtruwające dla Twojego organizmu. 

Lekarz Mona Harrison, była asystentka dziekana the Boston University School of Medicine, i były główny przedstawiciel medyczny D.C, General Hospital, wierzy, że modulacja częstotliwości energii organizmu może wyjaśnić niektóre pozytywne działania noni. Tak jak żywe stworzenia, surowe pokarmy, tak i żywy owoc noni (stan ten utrzymuje się wyłącznie w żywych organizmach i produktach liofilizowanych  - pasteryzacja niszczy biologiczną energię wody strukturyzowanej - biologicznie aktywnej, roślin i wszystkiego co żyje)  ma swoją własną określoną częstotliwość.  Ta częstotliwość owocu noni, razem z kseroniną i innymi składnikami w noni, jest tym, co znacznie podnosi terapeutyczne zdolności noni.
Noni razem z właściwą dietą i odpowiednimi ćwiczeniami, może przywrócić równowagę podstawowych procesów i funkcji organizmu, włączając w to utrzymanie właściwych poziomów energii jak w zdrowym organizmie. Bio - energia obecna wyłącznie w żywych organizmach, może mieć głęboki wpływ zarówno na profilaktykę, jak i wspomaganie leczenia większości chorób, a szczególnie tzw. cywilizacyjnych: rak, cukrzyca, nadciśnienie.

Magazyn „Nexus – nowe czasy”, nr 1 (33) – Styczeń-Luty 2004 w artykule:

 „NONI – TROPIKALNY LEK NA LICZNE CHOROBY” szczerze wyraził swoje zdanie na temat owocu noni i jego pasteryzacji pisząc:

 

 „Jednakże pasteryzacja zabija enzymy, zaś pewne enzymy zawarte w noni uważa się za jego najbardziej czynną i zdrowotną część.”

Rzadkie pierwiastki śladowe, takie jak złoto, rod i iryd są życiowymi elementami do optymalnej funkcji i naprawy uszkodzonego DNA. Noni wśród wielu cennych składników, zawiera również te witalne, rzadkie mikroelementy. Szczegóły tutaj

Aby uniknąć pasteryzacji, miąższ owocu noni jest mrożony w najnowocześniejszym procesie produkcyjnym - podczas liofilizacji, w jakim przygotowywane są do użytku tylko tzw. "żywe" produkty. Produkty pasteryzowane nie podlegają takiej klasyfikacji - nie zaliczają się do "żywych" produktów.
Dzięki liofilizacji do butelki wsypywana jest zagęszczona mrożona pulpa z całego owocu noni wraz z miąższem. Dzięki temu uzyskuje się znacznie gęściejszy sok od przeciętnych soków na rynku. Porównywalna masa 1 grama wysuszonego przez liofilizację owocu noni z kapsułek, dokładnie odpowiada mocy 30 mililitrów soku noni (literatka lub 2 bardzo głębokie łyżki stołowe po 15 ml), a nie 30 gramom jak wprowadzają nas w błąd niektórzy nieuczciwi sprzedawcy.

Polinesian NONI, jak wiele liofilizowanych produktów najwyższej światowej marki np. Zenthonic, Ocean21,  i wiele innych w 100% naturalnych produktów jak np. Thai-Go, nie zawiera żadnych sztucznych konserwantów, które mogłyby spowodować toksyczne nagromadzenie obcych substancji chemicznych w naszych ciałach. Skład Polinesian NONI  jest w pełni bezpieczny.
Firma CaliVita International jako wiodący uczestnik rynku, podobnie jak najlepsze liofilizowane produkty światowej marki,  100% naturalny sok Polinesian NONI zawiera skoncentrowane ekstrakty składników, które utrzymują na długo świeżość soku z miąższem. Pochodzą z żurawiny, jeżyn i malin. Składniki te, to również ważne dla zdrowia antyoksydanty pochodzące z przyrody: kwasek cytrynowy>> (składnik żurawiny, jeżyny i innych owoców), sorbate potasu>> (jeżyny jako silne antyoksydanty przeciw utlenianiu się soku), fruktoza>> (składnik malin, cykorii), naturalne substancje wzmacniające smak liofilizaty malin i jeżyn), stabilizator zagęszczenia - guma xanthan>> (źródło m.in.: algi, ziarno chleba świętojańskiego, błonnik z owoców), dzięki którym sok ten jako niepasteryzowany owoc noni na długo utrzymuje świeżość, jest przyjemny w smaku, silnie leczniczy i bardzo lubiany nawet przez dzieci.
Tak skoncentrowana dawka soku noni - 30ml, jednocześnie stanowi dla organizmu profilaktykę, zapobiegającą chorobom cywilizacyjnym. Dzięki technologii produkcji, coraz liczniejsze na rynku światowym produkty liofilizowane, stanowią obecnie najlepsze produkty naturalne o najwyższej jakości, znacznie odbiegające jakością od pasteryzowanych.  Dawki wspomagające kuracje lecznicze są wyższe od profilaktycznych- zobacz tu>>>

Aby zakupić oryginalny liofilizowany owoc noni - sok lub kapsułki Polinesian Noni, zawierający wszystkie składniki lecznicze w skoncentrowanej ilości, nie trzeba chodzić do apteki, na bazar czy do sklepu ze zdrową żywnością lub w inne miejsca - tam kupisz pasteryzowane soki.
Oryginalny Polinesian NONI, sok oraz kapsułki są sprzedawane wyłącznie we własnych salonach sprzedaży oraz w centralnym  Salonie wysyłkowym w Polsce  i w Unii Europejskiej szczegóły, cenniki, formularze zamówień  zobacz tutaj>>>
   

POLINESIAN NONI o Organic NONI kupisz najtaniej jako KLUBOWICZ tutaj

Więcej o  bioenergii występujących wyłącznie w surowej formie owocu Noni

Suplementy - na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Zapoznaj się również ze szczegółami oryginalnego Polinesian NONI
 - soku i kapsułek produkowanych w najnowocześniejszej technologii

"Niech twoje lekarstwo będzie twoim pożywieniem i
niech twoje pożywienie  będzie twoim lekarstwem"

ojciec medycyny Hipokrates

Książka: NONI. POLINEZYJSKI SEKRET ZDROWIA, Renata Zarzycka

dostępna od 20 stycznia 2017

 na  Publikacje - Renata Zarzycka-Bienias >>

oraz słuchaj audiobooki Renata Zarzycka-Bienia tutaj>>

 

Ciekawostka
Podczas okresu głodu, niedojrzałe owoce noni były dla rdzennych ludów Polinezji istotnym źródłem pożywienia.

Stąd stosując produkty z noni należy traktować je jako wzbogacenie codziennego żywienia, a nie jako chemiczny lek farmakologiczny od lekarza.

Czy konsultujesz z lekarzem jedzenia ziemniaków, marchwi, buraków, soku malinowego czy jabłek?

Lekarz medycyny klasycznej nie jest żywieniowcem i ma prawo zupełnie się nie znać na wzbogacaniu diety w naturalne składniki odżywce oraz na ich korzystnym działaniu regeneracyjnym na komórki Twojego organizmu.

Powszechny brak wiedzy na temat naturalnych składników leczniczych (szukaj "ziołolecznictwo") pozwala na bezmyślne ignorowanie  wspomagających terapii wspomagających siły witalne organizmu, przez przedstawicieli konserwatywnych poglądów medycyny klasycznej, często odbierając nadzieję i szanse na odzyskanie zdrowia oraz na zachowanie życia zagrożonym np. chorobami nowotworowymi  lub grożącymi kalectwem pacjentom.

"Jeśli chwalisz coś czego  nie rozumiesz, to błąd, ale gorszą rzeczą jest potępianie tego"
Leonardo da Vinci

Jeśli chcesz zachować zdrowie, wyzdrowieć, uratować komuś życie, musisz samodzielnie poznawać dobroczynne działanie natury. Wszakże nikt lepiej nie zadba o nasze zdrowie, niż my sami.

Dla zdrowia, warto wiedzieć więcej w myśl twierdzenia Johann W.von Goethe -

"Czego człowiek nie zrozumie, tym nie włada"

 


To jakieś bzdury i absurd,
albo... kolejny chwyt reklamowy. Takie mylne dane znajdują się na wielu stronach sprzedawców noni, którzy chcą za wszelką cenę wprowadzić nas w błąd. Żaden z tych dystrybutorów noni z pewnością nie podaje przecież tych 30gram czyli 75 kapsułek noni jako podstawową dawkę profilaktyczną lecz 3 kapsułki = ekwiwalent 1 gram składników noni w 30ml soku.

Zapominając o tym, iż liofilizacja to nie jakieś science fiction (świat fantazji) ale to są fakty XXI wieku, nieuczciwi, dystrybutorzy piszą natomiast podobne absurdy: "bajka o liofilizacji", jakby te fakty nie docierały do ich umysłów.
Piszą też: "liofilizacja nie niszy bakterii i że to proszek wsypywany do butelki zalewany wodą", zapominając, iż na oryginalnym opakowaniu produktów liofilizowanych w tym Polinesian Noni, wyraźnie opisany jak sposób produkcji - do opakowania wsypuje się mrożoną pulpę owocu noni (cały owoc wraz z jego zawartością w tym woda z owocu) a nie proszek.
Co do bakterii, jeśli tak by było, sok ten z pewnością nie otrzymałby najbardziej prestiżowych certyfikatów międzynarodowych GMP i FDA, które jak sugeruje nieświadomemu czytelnikowi  sprzedawca pasteryzowanego "kompotu" z noni, FDA rzekomo "nakazuje wyłącznie pasteryzację soków".
I znów mamy kolejny paradoks blefujących sprzedawców.

Liofilizacja jest doskonale znana urzędowi FDA i GMP jako proces przygotowywania żywności o najwyższej jakości i standardzie. Konkurencja zapomniała dodać, iż FDA również nakazuje stosowanie innych technologii niż tylko pasteryzacja - np. takich jak liofilizacja.
Stosowana jest one również przez Archiwa Państwowe do odgrzybiania i renowacji starych zbiorów ksiąg oraz  dokumentów archiwalnych w celu zniszczenia grzybów i bakterii bez zniszczenia cennych zbiorów>>. Ciekawe dlaczego nie pasteryzuje się tych cennych zbiorów w archiwum w najniższej temperaturze 60˚C?

My już wiemy, że nie ma jednego jedynego noni -  na świecie produkuje się wiele różnych soków noni, co widzieliśmy na Tahiti, Bora Bora i Moorea.

Więcej na ten temat tutaj >>>


Inne hity CaliVita to ParaproteX, Super Coenzym Q10, Smokerade dla palaczy, Garlic Caps, OMEGA3 , chelatowane minerały i antyoksydanty.


ZAMÓW BEZPŁATNY NEWSLETTER o zdrowiu

CENNIK 

ZAMÓWIENIE

KONTAKT

WSPÓŁPRACA


Książka o owocu noni


Czytaj więcej >>

Zamów książkę tutaj >>
 

 


 

 

 

FORUM NONI>>

Zobacz jak stosować Polinesian Noni 

Zestaw chorób - więcej  


 

 

 

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

UWAGA!
Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy. Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.  - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>