CHOROBY - > POMOC POLINESIAN NONI W PROBLEMACH ZABURZENIA APETYTU: ANOREKSJA   I  BULIMIA

Anoreksja i bulimia to najczęściej spotykane zaburzenia apetytu. W każdym z nich występują charakterystyczne objawy, które mogą być bardzo niebezpieczne a nawet śmiertelne.

  

.

Anoreksja - samogłodzenie

Anoreksja należy do specyficznych chorób zwanych też  "jadłowstręt psychiczny". Choroba prowadzi do ekstremalnej utraty wagi, szczególnie wśród młodych kobiet. Dotyka ona najczęściej dziewczęta w wieku od 14 do 21 lat. Przyczyną są na ogół problemy związane z dorastaniem, gdy młoda, szczupła dziewczyna nagle zaczyna przybierać na wadze. Ograniczenie jedzenia zmienia się w chorobliwą głodówkę, która może prowadzić do wyniszczenia organizmu. Za prawdopodobne przyczyny tej choroby uznaje się dążenie do rozpowszechnianego w mediach ideału kobiety szczupłej i zgrabnej (czynniki społeczno - kulturowe), ale także problemy z zaakceptowaniem fizycznych i psychicznych zmian przez dziewczęta, które stają się kobietami.
Osoby cierpiące na anoreksję albo jędzą tak mało, albo się wpędzają w niedożywienie.
Anorektyczki mają obsesję na punkcie żywności i są gotowe zrobić wszystko, byle tylko nie przytyć.
Skąd bierze się zaburzenie zwane anoreksją?
Zazwyczaj młoda osoba postanawia zrzucić określona liczbę kilogramów. Kiedy jednak osiąga swój cel, nie jest zadowolona. Patrząc w lustro wciąż widzi siebie jako grubasa, toteż próbuje stracić jeszcze parę kilo. Krok po kroku i wazy 10-15% poniżej nory w stosunku do jej wzrostu. Na tym etapie rodzina zauważa jej chudość oraz wycieńczenie organizmu.
Z upływem czasu anoreksja może prowadzić do poważnych kłopotów zdrowotnych, między innymi do osteoporozy, niewydolności nerek i często do zaburzeń w gospodarce hormonalnej, zaniku miesiączki i wielu innych problemów. Niekiedy kończy się nawet śmiercią. Wśród kobiet, u których rozpoznano anoreksję w USA, około 5% umiera w ciągu dziesięciu lat.

Bulimia - napady obżarstwa i prowokowane wymioty

Zaburzenia apetytu zwane bulimią charakteryzują się napadami obżarstwa, po których następuje pozbycie się treści żołądkowej za pomocą prowokowanych wymiotów lub środków przeczyszczających. Bulimię trudno rozpoznać. Chora nie musi być chuda, a jej sposób odżywiania może się wydawać zupełnie normalny.

Geneen Roth, specjalistka od zaburzeń apetytu i autorka książki na ten temat, przedstawia napad obżarstwa jako "trzydzistominutowe szaleństwo, skok do piekła". Zauważa, że podczas takiej biesiady "nic się nie liczy - ani przyjaciele, ani rodzina. Nie liczy się nic poza jedzeniem". Bulimiczka rozpaczliwie stara się nie przytyć, dlatego natychmiast po napadzie obżarstwa prowokuje szybkie pozbycie się treści żołądkowej.
Bulimia jest wyjątkowo groźna. Wskutek częstych wymiotów do jamy ustnej docierają żrące kwasy żołądkowe, które niszczą szkliwo nazębne. Niszczą również przełyk, wątrobę, płuca i serce. W krańcowych przypadkach dochodzi do pęknięcia żołądka, a nawet do śmierci.
Nadmierne stosowanie środka przeczyszczającego prowadzi do zaburzeń w pracy jelit, ciągłych biegunek i krwawienia z odbytnicy. W skrajnych przypadkach nadużywanie środka przeczyszczającego kończy się zgonem.

*  *  *

Młoda dziewczyna po nadmiernym odchudzaniu, miała problemy z anoreksją. Narzekała na nieregularny i bolesny okres, na powiększoną tarczyce oraz bezsenność. A do tego problemy z wypróżnieniami i powiększonymi migdałkami, które lekarze chcieli usunąć. Dziewczyna zrobiła się przygnębiona i wpadła w depresję. Przy takim stanie organizmu i nie skutecznym jak dotąd leczeniu, soku Polinesian Noni okazał się jedynym produktem, który bez trudu zaradził jej wszystkim problemom.
W krótkim czasie od rozpoczęcia kuracji Polinesian Noni, nastąpiła poprawa w koncentracji i zasypianiu. Dalej powrócił apetyt, uregulowały się wypróżnienia. Stopniowo zmniejszyły się dolegliwości z chronicznym zapaleniem migdałków. Po około trzech miesiącach nie było już śladu po powiększonej tarczycy, dziewczyna przestała często się przeziębić, a problem z nieregularnymi i bolesnymi miesiączkami sam zniknął. Przy okazji zauważyła, że zniknęły gdzieś trądzikowe pryszcze...
Młoda dziewczyna znów ma dobry nastrój i zapał do pracy, czuje się doskonale. Ma piękne włosy, wolną od pryszczy skórę i smukłą ale zdrową sylwetkę. Nie chce już tak więcej cierpieć -  Polinesian Noni stosuje dziś profilaktycznie.

Bardzo korzystne działanie  przy leczeniu anoreksji oraz bulimii ma również sok z alg morskich OCEAN 21 (obecnie jeszcze nie jest dostępny w Polsce - patrz cennik)

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy, promujący profilaktykę i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.  - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>