ASTMA - POMOC POLINESIAN NONI

DLACZEGO TAK WIELE LUDZI CHORUJE NA ASTMĘ?

Opracowanie i konsultacja:  mgr Renata Zarzycka>>

Odpowiada prof. Marek Kulus: "To efekt cywilizacji i rosnącego zanieczyszczenia środowiska. Przyczyna choroby mogą być alergeny, czyli substancje uczulające, indywidualna nadwrażliwość oskrzeli, a również wiele innych czynników np. uwarunkowania genetyczne czy hormonalne.  Często kobiety zaczynają chorować w okresie menopauzy, kiedy spada poziom hormonów. Także zakażenia wirusowe i bakteryjne, stosowane leki  bywają przyczyna astmy. To trudna do wyleczenia choroba układu oddechowego, której podłożem jest przewlekłe zapalenie oskrzeli. Nie leczona charakteryzuje się groźnymi napadami duszności zagrażającymi życiu." (ZDROWIE nr 3/2003 "Oddech pod kontrolą")

*  *  *
.

Pani Bożena od wielu  lat cierpiała na astmę oskrzelową. Choroba bardzo jej dokuczała, więc brała dwie dawki sterydów dziennie, po których dość utyła. Była pod stałą opieka kliniki alergologicznej. Tylko w jednym roku z powodu ataków astmy, potrafiła znaleźć się aż 13 razy w szpitalu. Kupowała każdy reklamowany lek od kaszlu sądząc że on pomoże. Chodziła i jeździła po różnych zielarzach, bioenergoterapeutach, irydologach i do sanatoriów. Kaszel z czasem nasilał się coraz bardziej. Pani Bożenka popadła w straszną depresję i nie chciała dłużej tak żyć. Pomimo różnych lekarstw, inhalatorów, testów alergicznych i odczulaczy, na które wydała mnóstwo pieniędzy, ten "wstrętny" kaszel jak sama mówiła, miała dalej. Wreszcie pewnego dnia spotkała koleżankę swojej mamy, która zaproponowała naturalna kurację: Spirulina, Protect 4 Life, Garlic Caps, Smokerade, C 500, Omega 3 i oczywiście jako podstawa Polinesian Noni. Zaproponowała też dietę zgodną z grupą krwi i wyeliminowanie produktów mlecznych. 
Po około dwóch tygodniach zaznaczyła się lekka poprawa, a po trzech zupełnie zniknął okropny kaszel i duszności. Leki i sterydy okazały się niepotrzebne. Zniknęła też depresja, z czasem waga zaczęła powracać do normy. Pani Bożenka stosuje dziś tylko profilaktykę, dba o właściwe żywienie i cieszy się życiem.

*  *  *

"Nasz  wnuk  miał  kłopoty  z  zapaleniem  oskrzeli  i  astmą  od urodzenia.  Po piciu soku noni przez około dwa miesiące, stał się zdrowszy i nie musi już stosować leków. Wkrótce będzie miał sześć lat i zawsze bardzo czeka na czas kiedy dostaje swoją dawkę noni. Arne K., Norwegia

*  *  *

"Moja córeczka miała astmę kiedy miała roczek. Zacząłem jej dawać sok noni i dzięki Bogu i sokowi astmy już nie ma." Andy G., Kanada

*  *  *

U mojego syna, gdy miał 3 lata, rozpoznano astmę i alergię. Przepisano mu ventolin i musiał używać inhalatora.  Oba te środki powodowały  ze  stawał  się  nerwowy,  trząsł  się  i dosłownie szalał. Zdecydowaliśmy się spróbować soku dając mu 1 uncję każdego ranka.  W  ciągu  kilku  dni poczuł się wspaniale!  Minęły dwa lata i od tej pory nie brał żadnego leku! Każdego dnia oczekuje na swoją porcje soku noni! --C.P. USA

*  *  *

U pani Ewy lat 40 ( posiadaczka grupy krwi 'A") w kwietniu 2004 roku stwierdzono bardzo złośliwą odmianę nowotworu - mięsak z rodzaju sarcoma. Zaatakowane zostały wszystkie narządy. Objętość rozrostu nowotworowego przekroczyła ilość trudną do wyobrażenia. Rozrost został usunięty z wnętrza jamy brzusznej chorej w objętości porównywalnej do 2 wiader. Lekarz operujący zdawał sobie sprawę z tego, iż chora tkanka nie została w całości usunięta. Po operacji chora została wypisana ze szpitala bez jakichkolwiek pozytywnych rokowań z lekami, które miały jedynie uśmierzyć ból. Lekarz dał jej miesiąc życia, maksymalnie - dwa. Ponieważ nie było nic do stracenia, Pani Ewa zdecydowała się na kurację naturalną preparatem Polinesian Noni (wiele dawek w ciągu doby -  minimum 6 x po 30ml).

Pani Ewa przeżyła miesiąc i kolejne, a po roku czasu (maj 2005) Pani Ewa czuła się znakomicie. Lekarze twierdzili, że nawet zdrowi ludzie nie mają tak dobrych wyników badań laboratoryjnych jakie miała Pani Ewa. Warto wspomnieć, iż Ewa pozbyła się również dokuczliwej astmy ( przyczyną które bywają pasożyty a szczególnie grzyby i bakterie chorobotwórcze). Orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy zostało cofnięte, a Pani Ewa powróciła do dotychczas wykonywanego zawodu.

*  *  *

List z FORUM S.O.S.>>>

"Dzień dobry. Dziękuję za informacje dotyczące dawkowania ( tutaj >>>  ).
W przyszłości będę zainteresowana zakupem preparatu Ocean 21 (więcej tutaj >>>).

Obecnie po ponad dwóch tygodniach stosowania preparatu NOPALIN oraz PARAPROTEX (zamiennie JUKKA).
Jestem bardzo mile zaskoczona efektami. Przede wszystkim znacznie lepiej oddycham i nie muszę stosować leków antyalergicznych ani inhalatorów.
Problem astmy alergicznej wystąpił u mnie 6 lat temu po przeziębionej grypie i zapaści po otrzymaniu w szpitalu dawki penicyliny z debecyliną.
Ponieważ z wykształcenia jestem dr w zakresie chemii rolniczej, działanie preparatów roślinnych zawsze było i jest przedmiotem mojej pracy oraz zainteresowań. Pisząc doktorat z interakcji makro i mikroelementów w różnych gatunkach roślin, studiowałam również wpływ składu roślin na organizm ludzki, dlatego też Państwa strona internetowa (szczegóły tutaj>>>   oraz więcej tu >>>) bardzo mnie zainteresowała.
Mam również pytanie odnośnie JUKKI. Jak długo można stosować ten preparat w dawkach 9 kapsułek dziennie oraz czy stosowanie JUKKI i NOPALINU przez 2 miesiące wystarczy, żeby oczyścić przewód pokarmowy?
Jakie są Państwa sugestie odnośnie tego typu kuracji?
Serdecznie pozdrawia oraz życzę miłego dnia
Stosowane noni były wyłącznie w formie kapsułek - POLINESIAN NONI FIRMY CALIVITA >>>
~dr Iwona K. 2005-08-15 01:36:33

*  *  *

PRZYCZYNY ALERGII I STANÓW ZAPALNYCH

Jednym z czynników alergenów i stanów zapalnych są grzyby. Zasadniczą rolę odgrywają Candida i Trichophyton. Produkty metabolizmu grzybów wnikają głęboko w skórę lub ślazówkę stając się przyczyną szeregu alergiczno-zapalnych reakcji.

Grzybem najczęściej atakującym skórę pacjentów jest Trichophyton. Reakcje alergiczno-zapalne wywołują T. rubrum, T. tonsurans oraz T.mentagrophytes. Wielu alergologów uważa, że wchłaniany przez skórę i błony śluzowe antygen Trichophyton może alergizować narządy wstrząsowe (górne i dolne drogi oddechowe), prowadząc do nieuleczalnych chorób skóry i układu oddechowego - astmy. U zainfekowanych Trichophyton, obserwuje się polipy nosa, zapaleniem zatok lub astmę endogenną.

Dermatofity wykorzystują kreatynę skóry jako pożywienie, a wszystkie struktury rogowaciejące - warstwę rogową naskórka, włos i jego mieszek oraz płytki paznokciowe - traktują jak niszę ekologiczną. W niszy tej ich zarodniki potrafią przetrwać nawet do 2 lat, dlatego też leczenie przyczyn choroby -  grzybów  -  jest dość trudne, gdyż wymaga dużej wytrwałości i cierpliwości -  trwać może nawet 1-2 lata. Stąd długa profilaktyka jest wskazana, aby skutecznie wyeliminować pasożyty, wzmacnianie organizmu, profilaktyka przeciw pasożytom i grzybom, unikanie antybiotyków i innych leków osłabiających organizm, jest niezwykle ważna. Przykładowa kuracja profilaktyczna>>>

Kiełkujące zarodniki w niszach naszego organizmu, przy sprzyjających okolicznościach tj. osłabiony organizm, zaburzone środowisko wewnętrzne stosowanymi lekami chemicznymi, antybiotykami, złym odżywienia, stresem itd...,  wytwarzają tam grzybnię, która rozprzestrzenia się, niszcząc struktury anatomiczne i wywołuje stan zapalny spowodowany odpowiedzią układu immunologicznego na obecność grzyba.
 

JAK DZIAŁA NONI NA UKŁAD ODDECHOWY I PŁUCA?

Astma to trudności z oddychaniem spowodowane niemożnością całkowitego wyrzucenia z płuc zalegającego powietrza. To też gromadzenie się śluzu w płucach i zapychanie kanałów powietrznych, blokujące wypychanie powietrza na zewnątrz, ale nie jego dopływ.
Z dietetycznego punktu widzenia za przypadłość te odpowiedzialne są przede wszystkim mleko pasteryzowane i oczyszczona skrobia tworzące śluz i krochmal w organizmie.
W naturalnym soku z Noni
(niepasteryzowanym) - POLINESIAN NONI -  jest wiele składników działających przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, oczyszczająco, rozkurczowo oraz leczniczo. Miedzy innymi należą do nich fitocydy, skopoletyna, prokseronina, damnacanthal, wytwarzany w organizmie pod wpływem odpowiednich składników Noni - tlenek azotu oraz serotonina/melatonina. Dla przykładu tlenek azotu jest odpowiedzialny za rozluźnienie mięśni gładkich ciał jamistych, co dobrze wspomaga profilaktykę i leczenie choroby astmy.  To, co jest ekscytującego i obiecującego dotyczącego stosowania noni w celu wzmocnienia systemu immunologicznego to fakt, że wyniki ostatnich badań naukowych udowodniły, że noni pobudza biosyntezę tlenku azotu w organizmie.
Badanie, przeprowadzone w 1997 r. przez naukowców z University of Hawai, ujawniło, że suplementacja noni powoduje znaczne zwiększenie aktywności makrofągów (ponad trzykrotny wzrost w stosunku do wartości prawidłowych). Ponadto, kiedy stosowano ją łącznie z interferonem gamma (INF-gamma) - inną substancją immunologiczną organizmu, efekt byt znacznie większy. Badacze poszli dalej i wykazali, że "oznaczanie NO i testy szeregu cytokin wykazały, że noni może stymulować aktywację makrofągów oraz skutecznie zwiększać produkcję NO..."
Wiadomo, że tlenek azotu może leczyć dość powszechne infekcje, wywołane przez takie bakterie, jak: Salmonella - częsta przyczyna zatruć pokarmowych; Escherkhia coli niesławna bakteria, najczęściej widziana w żywności; Helocobacter pybri - bakteria odkryta przez australijskich lekarzy, próbujących udowodnić, że wrzody byty najczęściej efektem infekcji bakteryjnej; Chlamydia tra-chomatis - szeroko rozpowszechniony, przenoszony drogą płciową mikroorganizm, który wywołuje wiele chorób układu moczowo-płciowego; od zapalenia cewki moczowej do bezpłodności; i ostatnia - Candida albicans - najczęstsza przyczyna infekcji grzybiczych i problemów z układem oddechowym oraz alergią.

Dr Stewen M.Halla fragmenty z książki pt. "Noni przez Twoje ciało" 
"... Jeżeli alergie i obrzęki są związane z astmą, to Noni pomaga na obydwa schorzenia. W mojej praktyce miałem wiele dzieci i dorosłych z astmą, którzy dzięki zażywaniu Noni zaprzestali używania inhalatorów. Noni pomaga "przepędzić" infekcje bronchitowe i zaobserwowałem zmniejszoną ilość wydzielin śluzowych u dzieci. Rozmawiałem z wieloma pacjentami którzy chorowali na chroniczny bronchit i zaczęli zażywać Noni, które spowodowało zmniejszenie zapotrzebowania na tlen..."

Pasożyty (m.in.: lamblie, owsiki, włosogłówka, glista ludzka) i grzybica - przyczyną alergii i astmy.

W Polsce inwazja owsików sięga 95% ludności, włosogłówki - 80%, glisty - 50%, zakażenie lambliami już u niemowląt dochodzi do 80%. Zarobaczenie, grzybica (candida albiensis) i zakażenia pierwotniakami lamblia, daje uboczne efekty w postaci np. alergii, chorób typu łuszczyca, cukrzyca, nerwice, psychozy i cykliczne choroby psychiczne, bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa, zespół permanentnego zmęczenia oraz słabej odporności na zakażenia wirusowe i bakteryjne... Więcej>>

 


Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

 WWW.NONI.COM.PL