.
"Jestem pewien, że z punktu widzenia problemów zdrowotnych,

 trzecie tysiąclecie naszej ery będzie okresem grzybic i alergii."

dr Josef Jonas  w książce "Zagadki Zdrowia"
.

.
POMOC   NATURY  -> CHOROBY: AUTYZM

Opracowanie i konsultacja:  mgr Renata Zarzycka>>

I 1 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I

Związek między autyzmem a Candida albicans

Okazuje się, że obecne współżycie człowieka z naturą to nie symbioza, ale konflikt!
Między człowiekiem współczesnym a grzybami doszło do rozdźwięku. Wystąpienie ataku grzybów jest czymś zupełnie nowym. Stare układy obronne nie działają. System obrony organizmu (skóra, błony śluzowe) jest obecnie poważnie zagrożony zarówno przez nowoczesne środki higieny osobistej jak również przez antybiotyki czy kortykoidów przyczyniające się do wytrzebienia "funkcjonariuszy lokalnej stacji granicznej"  tj. przyjaznych drobnoustrojów broniących strefy przejściowej pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym. Candida Albicans jest dość trudna w pierwszej fazie choroby do wykrycia w organizmie z uwagi na fakt, iż jest jednym z drobnoustrojów, które w formie endobiontów bytują z w naszym organizmie - można go wykryć prawie u każdego człowieka. Nawet te w pełni przyjazne gatunki drożdży mogą się rozmnożyć w Twoim organizmie pod wpływem złej diety np. spożywania cukru, chleba z białej mąki i innych potraw zawierających skrobię i nadmiar gnilnych białek zwierzęcych w tym pasteryzowanego mleka (od zwierząt). Tworzą środowisko zbyt zasadowe i na jego podstawie dochodzi do wytwarzania się patogennej flory. Inwazja form chorobotwórczych  w Twoim organizmie w tym Candida Albicans stanowi pewnego rodzaju ostateczne ostrzeżenie  samej natury, przed dewastacją środowiska zewnętrznego i wewnętrznego - ostrzeżenie przed ludzką pychą!
Powinniśmy żyć zgodnie z naturą, ale dzisiejszy świat przynosi nam zbyt wiele pokus...

Dr Josef Jonas w książce "Zagadki zdrowia" pisze, że "zagnieżdżenie się patogennych grzybów np. w jelicie rzutuje zawsze na cały organizm, poczynając od tkanki mózgowej a kończąc na odbytnicy". W swojej książce opisuje wiele przypadków dzieci opóźnionych w rozwoju, które były wcześniej leczone w klasyczny sposób lekami i antybiotykami. Po kuracjach dr J.Jonas  -  po oczyszczeniu organizmu, wyleczeniu grzybicy i innych pasożytów (np. owsików lub lamblii) oraz usunięciu z pokarmu czynników alergizujących, dzieci powróciły do zdrowia.
Istnieje też wiele innych dowodów na to, że forma drożdży Candida albicans może spowodować autyzm i może zaostrzyć wiele problemów ze zdrowiem osób z autyzmem zwłaszcza tych, u których autyzm wystąpił późno.
Nie wyleczona choroba Candida albicans u matki, może być podstawową przyczyną choroby Candida albicans oraz rozwoju autyzmu u nowo narodzonego dziecka. Dr J.Jonas twierdzi dalej:
"Jestem przekonany, że są to objawy skumulowania w organizmie dziecka toksyn, pochodzących od matki. Matka która otrzymywała liczne antybiotyki i przeżyła napięcia nerwowe w dzieciństwie, po okresie kłopotów z odżywianiem, kiedy jadła prawie wyłącznie pokarmy słodkie, na pewno miała organizm zatruty toksynami".

Czy wiesz, że...
odczuwalne objawy Twojej choroby oraz leczenie samych tylko skutków tej choroby np. bólu czy depresji, jest zaledwie jak widoczny powyżej tafli wody, maleńki "czubek góry lodowej"?
Rozumiesz teraz - znacznie większa część góry, ukrywa się pod wodą i z reguły jej nie widać. Analogicznie do tego, przyczyny jako podłoże Twojej choroby, mają poważne rozmiary i są w większości takie same dla wielu różnych innych chorób. Ukryte są one często, w zupełnie innych miejscach Twojego organizmu, niż zaistniałe obecnie objawy choroby.
Teraz już wiesz, dlaczego  medycyna naturalna, najbardziej ceni sobie paraleki o szerokim spektrum działania, sięgające zarówno do wielu przyczyn Twojej choroby, jak również działające na jej skutki minimalizując je (skutki choroby np. ból, wysypka, migrena, agresja, depresja, osłabienie układu obronnego, alergia).
Dla Twojej ciekawości -
leki działające wyłącznie na jeden tylko organ lub wyłącznie na skutek choroby, wg. medycyny chińskiej są niewiele warte i takie ona absolutnie odrzuca.


Dr J.Jonas doszedł do wniosków, że dzieci nadpobudliwe psychoruchowo, będące dodatkowo alergikami, mają najczęściej rodziców cierpiących na migrenę (migrena): "Na podstawie z własnej praktyki muszę stwierdzić, że w przeważającej liczbie przypadków kobiet cierpiących na migreny, występują u nich grzyby Candida w narządach płciowych, drogach moczowych i jelitach, zwykle ze skumulowanymi toksynami wirusowymi i śladami problemów dziedzicznych."
Musisz zatem pamiętać, że nie sama Candida jest groźna, ale jej patogenna forma, wytwarzająca silne jady - toksyny. Poprzez wytwarzane toksyny te mogą wpływać na procesy zachodzące w mózgu dotyczące np. emocji  - lęk lub agresja, a także na odczuwanie łaknienia doprowadzając do otyłości bądź braku apetytu i spadku wagi. Wszystko jednak sprowadza się do jednego - toksyny te powodują problemy związanych z psychiką, twierdzi dr J.Jonas. Jak widać, Twój organizm jest całością i kiedy choruje jakaś jego część - np. mózg - choruje Twój cały organizm!
Jeśli leczysz mózg, układ nerwowy i podajesz psychotropy minimalizując wyłącznie skutki choroby np. agresji czy depresji, to wcale nie sięgasz do przyczyn choroby!
Zbyt często okazuje się, że leczenie farmakologiczne to nazbyt mało - to tylko czubek góry lodowej.
Przyczyny choroby tkwią zupełnie gdzie indziej tam, gdzie ich nie widać i często mają dużo poważniejsze rozmiary!
Więcej na temat grzybów Candida

"Przyjazne" dla organizmu bakterie jakie stworzyła natura w jelicie (np. flora aidophilna), ograniczają ilość drożdżaków w układzie pokarmowym i w ten sposób kontrolują one ilość mikroflory. Jednak podawanie antybiotyków, zwłaszcza wielokrotne, niszczy "przyjazne" nam bakterie i powoduje nadmierny przyrost Candida albicans oraz zmianę tych drożdżaków w formę patogenną!
Kiedy drożdżaki się rozmnożą nadmiernie, uwalniają się w organizmie toksyny, o których wiadomo, że zakłócają pracę układu odpornościowego i centralnego układu nerwowego. Mogą spowodować nawet poważne choroby umysłowe, a u dzieci opóźnienie w rozwoju o czym szeroko w swojej książce pisze dr J.Jonas. Więcej na temat grzybicy 

I 1 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I
 

Jedno na 150 dzieci w USA rodzi się z autyzmem. Ten wskaźnik stale rośnie. Matki autystycznych dzieci były narażone na działanie wielu produktów chemicznych obecnych w naszym środowisku. Wiemy na przykład, że pitocin, czyli syntetyczna oksytocyna ("hormon szczęścia"), która przyspiesza poród, może powodować autyzm. Talidomid, to środek przeciwko mdłościom podczas ciąży, po którym dużo częściej rodziły się dzieci z deformacjami lub z zanikiem kończyn, a duży odsetek urodzonych dzieci dotknięty był autyzmem. Również same kobiety chore na astmę lub artretyzm, bądź choroby autoimmunoagresywne (ogromna lista chorób) wytwarzają antyciała, które w 20 procentach przypadków atakują mózg płodu. Ciekawostką jest też fakt, iż ultradźwięki pozwalające uzyskać obraz płodu, mają niekorzystny wpływ na rozwój mózgu. Więcej na ten temat -  więcej>>

LECZENIE oraz " e-RECEPTA NATURALNA" - kliknij poniżej klawisz "dalej"
lub zapytaj doświadczonego konsultanta i autora serwisu

Renata Zarzycka-Bienias tel. 730970880

 

www.noni.com.pl 

 

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy, promujący profilaktykę i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>