SKUTECZNE DZIAŁANIE POLINESIAN NONI W PRZYPADKU BÓLU

Bóle mogą mieć charakter ostry, przewlekły i przebijający

Opracowanie i konsultacja:  mgr Renata Zarzycka>>

.
Bóle ostre
to bóle szybko narastające, przeważnie o dużym natężeniu, dla których możliwe jest określenie momentu rozpoczęcia i ustąpienia. Zwykle nie trwają one dłużej niż pół roku. Następnie znikają bądź przekształcają się w bóle przewlekłe. Często towarzyszą im objawy wegetatywne, takie jak na przykład nudności czy nadmierna potliwość.

Przez pojęcie bólu przewlekłego rozumiemy ból trwający od dłuższego czasu (najczęściej ponad 6 miesięcy) lub towarzyszący chorobom przewlekłym. Nie zawsze udaje się określić jego przyczynę. Doprowadza on do zmian osobowości i stylu życia chorego.

Ból przebijający to ból ostry, napadowy i przemijający. Nakłada się on na dotychczas istniejące, stałe dolegliwości lub pojawia podczas skutecznej terapii przeciwbólowej. Jest znacznie silniejszy od bólu podstawowego. Jego zasadnicze cechy to charakter napadowy (od kilku do kilkunastu epizodów dziennie), krótki czas trwania (ok. 30 min) i duże natężenie. Najczęściej wywoływany jest przez ruchy ciała, kaszel, połykanie czy defekację. Występowanie bólów tego typu znacznie ogranicza aktywność życiową chorego oraz świadczy o tym, że stosowana terapia przeciwbólowa jest niedostateczna.

Jak działa naturalny sok z Noni w łagodzeniu i leczeniu bólu?

Podstawową metodą zwalczania bólu (często towarzyszącego chorobie nowotworowej) jest leczenie farmakologiczne.
Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) opracowali metodę podawania leków przeciwbólowych, która stała się światowym standardem leczenia. Jest to tak zwana trójstopniowa drabina analgetyczna. Charakteryzuje się ona stosowaniem leków przeciwbólowych w zależności od nasilenia bólu. 

Leki przeciwbólowe, czyli analgetyki, podzielono na trzy stopnie (grupy):

1. Proste analgetyki:

 • Polinesian Noni  (zawarta w naturalnym soku z Noni skopoletyna - nie posiada negatywnych skutków ubocznych)

 • niesterydowe leki przeciwzapalne (posiadają skutki uboczne)

 • paracetamol  (posiadają skutki uboczne)

2. Proste analgetyki w połączeniu ze słabymi opioidami:

 • Polinesian Noni (skopoletyna, serotonina, damnacanthal, tlenek azotu - nie posiada negatywnych skutków ubocznych)

 • kodeiną    (posiadają skutki uboczne)

 • tramadolem (posiadają skutki uboczne)

3. Proste analgetyki w połączeniu z silnymi opioidami:

 • Polinesian Noni (serotonina, siarczan morfiny, prokseronina - nie posiada negatywnych skutków ubocznych)

 • morfiną   (posiadają skutki uboczne)

 • buprenorfiną   (posiadają skutki uboczne)

 • fentanylem  (posiadają skutki uboczne)

 • petydyną   (posiadają skutki uboczne)

Na każdym stopniu drabiny analgetycznej stosuje się leczenie wspomagające, polegające na podawaniu w miarę potrzeby środków uspokajających, nasennych, przeciwdepresyjnych, przeciwdrgawkowych oraz kortykosterydów. Leki te wzmagają działanie analgetyków oraz łagodzą skutki uboczne podstawowego leczenia. Leczenie bólu polega na podawaniu coraz wyższych dawek leków określonego stopnia, a po osiągnięciu ich dawki maksymalnej - na dołączeniu leku ze stopnia wyższego lub zmianie na inny, silniejszy. Jednak należy pamiętać, iż leczenie bólu to nie wszystko, należy starać się usuwać przyczynę bólu i leczyć chory narząd lub chore miejsce ciała.

Podczas zastosowania suplementu Polinesian Noni, nie ma potrzeby dodatkowego stosowania innych leków, można w razie potrzeby zwiększyć dawkę soku z Noni. Często jednak nie ma takiej potrzeby, gdyż Polinesian Noni ma składniki lecznicze i w równolegle do zmniejszania bólu, stara się skutecznie usuwać przyczynę choroby powodującej taki skutek - ból.  Sprawiają to przede wszystkim niezwykłe, naturalne składniki Polinesian Noni m.in.:  skopoletyna, fitocydy, prokseronina, damnacanthal, serotonina/melatonina  i wiele innych. [Więcej ]

www.noni.com.pl

Padaczak>>>   Schizofrenia>>   Depresja>>    bezsenność>>   zapalenie zatok>>
Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy, promujący profilaktykę i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.  - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>