CHOROBY >>>  ROBACZYCE - Lamblioza to choroba „brudnych rąk”

Opracowanie i konsultacja:  mgr Renata Zarzycka>>
 

Zagrożenie pasożytującymi robakami jest powszechne na całym świecie, ale czynniki klimatyczne i inne okoliczności powodują przewagę określonych pasożytów na pewnych obszarach. Większość robaków pasożytujących na ludziach umiejscawia się w przewodzie pokarmowym, a ich rozprzestrzenianiu sprzyjają złe warunki sanitarne oraz zanieczyszczenie żywności i wody ich jajami. Odkrywcą tego "niepozornego" pasożyta był badacz nazwiskiem Lambl, któremu robaki te zawdzięczają swoją nazwę.

Lamblioza to częste u dzieci zakażenie pierwotniakiem należącym do wiciowców nazywanym Giardia lamblia lub Lamblia intestinalis. Jest najbardziej rozpowszechnionym pasożytem, zamieszkującym przewód pokarmowy.  Ten jednokomórkowy pierwotniak zamieszkuje głównie w dwunastnicy, choć często odnajduje "swój własny kąt" także w przewodach żółciowych. Lamblia jest bardzo małym pasożytem. Dla zobrazowanie na jeden centymetr długości przypada 1000 sztuk robaków ułożonych jeden koło drugiego. Lamblie przytwierdzają się do jelita za pomocą specjalnych przyssawek umiejscowionych na stronie brzusznej.

Kształtem przypomina nieco mandolinę, połowę gruszki. Posiada 8 witek, które sprawiają, że jest w stanie się przemieszczać.  Żywiciel, najczęściej nieświadome niczego dziecko, trawi za pasożyta, bo ten nie ma żadnego narządu odpowiedzialnego za trawienie. Jego odżywianie polega na tym, że pasożyt sam sobie wybiera to, czego potrzebuje ze strawionego już pokarmu. Pasożyty te cechuje jeszcze fakt, że bardzo szybko się rozmnażają.

Zakażenie  następuje przez połknięcie cysty, czyli otoczki, które stwarzają na swojej powierzchni w warunkach mało sprzyjających. Ze zjedzonych przypadkowo przez człowieka cyst wydostają się żywe lamblie, które następnie gnieżdżą się w jelitach. W górnym odcinku jelita cienkiego uwalniają się dwa trofoazoidy. Przyczepiają się do błony śluzowej jelita - najczęściej dwunastnicy, ale też w części przypadków do dróg żółciowych. W warunkach, które nie są dla nich korzystne potrafią się ochronić tworząc grubą otoczkę. Otoczka ta pełni funkcje pancerza ochronnego.

Dodatkową cechą, która wyróżnia te pierwotniaki jest długa żywotność sięgająca nawet do 3 tygodni. Te cechy sprawiają, że pasożyty te są trudne do wytępienia. Cyst lamblii jest mnóstwo w kale, obliczono, że podczas jednorazowego wypróżnienia, może ich być nawet  500 000 000 (słownie: pięćset milionów).

Częstość zakażenia to ok. 7% populacji na świecie. W Polsce co najmniej 5% populacji jest zarażona tym pasożytem - ok. 1900000 osób czyli co 20 Polak jest zarażony!    U ok. 10%  (tj. u ok. 190000 ludności) dochodzi do objawów chorobowych. Najczęstszymi ofiarami lamblii są dzieci w wieku 2-5 lat. Najczęściej do zarażenia dochodzi na wiosnę i w lecie.  Zakażone dziecko jest źródłem wydalania ogromnej ilości cyst, obliczanej na kilkadziesiąt milionów w 1 gramie kału. Stąd łatwość rozprzestrzeniania się zakażenia w środowisku rodzinnym i między dziećmi w pewnych skupiskach dzieci np. w żłobku czy przedszkolu. Częstość inwazji lamblią wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych jest dość wysoka i sięga 60% populacji w tym wieku. Statystycznie wynika, iż na 3 dzieci aż 2 jest zarażonych lamblią.

Przedszkolaki nie zawsze ściśle dbają o higienę, a nawet przeciwnie. Biorą do ust brudne zabawki, zapominają o myciu rąk po wyjściu z ubikacji. Jedną z częstszych przyczyn zarażeń jest także spożywanie niemytych owoców, warzyw lub picie nieprzygotowanej wody. Cysty tego pasożyta mogą przetrwać w wodzie do 3 miesięcy. Giardia lamblia są oporne na chlor!

Lamblie łatwo przenoszą się przez wodę z zanieczyszczonych źródeł, mogą być na brudnych owocach i  warzywach. Również możemy zarazić się lamblią poprzez zakażenie w ubikacji w skutek nie mycia rąk. Może nas też zarażać pośrednio kał niektórych ssaków i ludzi, np. roznoszony przez muchy lub leżący na trawniku lub w piaskownicy dziecięcej.
 
Najczęściej spotykanymi objawami obecności tego pasożyta w przewodzie pokarmowym są bóle i wzdęcie brzucha w okolicy nadbrzusza, podobne nieco do bólów wrzodowych, zgaga, odbijanie, nudności, gwałtowne, wodniste, sfermentowane stolce, wiatry (gazy), stany podżółtaczkowe, czasem przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego lub nieżyt żołądka oraz bóle głowy w skutek odchodów lamblii w krwioobiegu tzw. toksyn. Z tego też powodu częsty jest brak apetytu, łatwość męczenia się i stany podgorączkowe na skutek walki układu obronnego z pasożytem i jego wirusami oraz bakteriami jakie niesie ze sobą Giardia lamblia.
Kał podczas infekcji lambliami nie zawiera ropy, ani krwi.

W przypadku dzieci lamblie przyczyniają się do częstych, przewlekłych biegunek i zaparcia. Wynika to z faktu, że robaki zaburzają trawienie tłuszczy i węglowodanów. W konsekwencji częstych biegunek obserwujemy niedożywienie z powodu braku prawidłowej flory w jelitach, zaburzenia wchłanialności składników pokarmowych w tym m.in.:
- wapń ( ważny w prawidłowym rozwoju kośćca i zębów oraz w odkwaszaniu organizmu),
- cynk (ważny dla zdrowej skóry i prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego),
- magnez (niezwykle cenny dla układu nerwowego oraz zrówn
oważenia psychiki - przeciw nadpobudliwości)
-
żelazo ( odpowiedzialne za dotlenienie organizmu, wzrost u dzieci, odpowiednia ciepłotę ciała, koncentracje umysłu).

Z braku wielu składników, może dojść do częstej w chorobach pasożytniczych anemię, przewlekłe przeziębienia, katar i pochrząkiwania, odczyny alergiczne, a nawet upośledzenie rozwoju fizycznego - niedorozwój całego organizmu, kończyn bądź narządów wewnętrznych. Chudnięcie (niedowaga), senność, osłabienie siły i masy mięśniowej. Zjawiają się zaburzenia trawienia i wchłaniania, niedokrwistość.  Szczególnie ciężkie objawy kliniczne występują u dzieci z niedoborami immunoglobulin.

Kiedy obecność pasożytów jest również przyczyną pojawiania się dolegliwości na tle alergicznym lub ich nasilania, nie należy leczyć samej tylko alergii. Należy sięgnąć do jej przyczyn i oczyszczać organizm z pasożytów stosując ParaProteX i Green Care, odtruwać z toksyn stosując np. Ocean21 lub Polinesian NONI oraz pilnie przywracać prawidłową mikroflorę przy pomocy AC Zymes i Nopalin. Dodatkowo stosujemy naturalne składniki antygrzybicze, antywirusowe, antypasożytnicze oraz przy okazji na kaszel i katar - Garlic Caps oraz antyoksydanty przeciw uszkodzeniu wolnorodnikowym powstałym w wyniku toksyn - podajemy armie antyoksydantów w postaci C1000/C500 i Mega Protect (lub zastępczo Protect 4 Life), albo silny zestaw owocowych koncentratów - Zenthonic.

Rozpoznanie ustala się po występujących objawach towarzyszących lambliozie, jednak najcenniejsze są badania laboratoryjne. Lambliozę można potwierdzić znajdując w kale cysty lamblii lub obecność antygenu. Cenną informacją może też być badanie kwasowości krwi, które czasie zakażenia lambliami ulega zwiększniu, zakłócając homeostazę organizmu. Dlatego też w celu szybkiej naturalizacji i usuwania toksyn, podczas kuracji lekami farmakologicznymi (chemicznymi) lub ziołami podajemy kompleksowy, bogaty w składniki alkalizujące (również odkwaszające i przywracające równowagę) produkt OCEAN21 lub wymiennie tzw. antytoksynę liofilizowany sok noni Polinesian NONI. Można je również stosować razem, co znacznie zwiększy ich skuteczność.
We krwi, co czwartego dziecka stwierdza się wzrost komórek kwasochłonnych - wynik sugerujący zainfekowanie organizmu pasożytami, zatem profilaktyka naturalnych składników zawsze jest wskazana dla poprawy i utrzymania zdrowia na wysokim poziomie.

W kale zarażonych, w skutek złej pracy układu trawienia i z powodu braku końcowego trawienie prowadzonego przez "przyjazne bakterie",  można odnaleźć nie strawione resztki pokarmów, jak np. tłuszcze, ziarna skrobi, włókna mięsne. Jeśli zauważysz, iż pokarm nie strawiony wydalany jest prawie w całości, rozpocznij walkę z pasożytami stosując zioła -  ParaProteX, Green Care bogaty z 8 enzymów trawiennych i przywróć prawidłową mikroflorę w jelicie stosując AC Zymes, Nopalin i pomocny w tym, wspomniany wcześniej Green Care. Zdarzają się też przypadki zarówno dzieci, jak i dorosłych, że zarażenie przebiega bezobjawowo.

Badania na lamblie

Czy wiesz, że dawniej w celu wykrycia Giardia lamblia przeprowadzano test sznurkowy?

Choremu podawano do połknięcia sznurek na końcu którego umieszczano żelatynową kapsułkę. Po rozpuszczeniu się kapsułki i po osiągnięciu dwunastnicy (ok. 4 godzin od połknięcia) sznurek wyciągano i badano na obecność pasożytów. Obecnie testy wykrywające antygeny Giardia lamblia z powodzeniem zastępują test sznurkowy i są znacznie prostsze i "przyjemniejsze" dla pacjenta.

Lamblia intestinalis diagnozuje się poprzez badania mikroskopowe, serologiczne i enterotesty. Ponieważ cysty wydalane są okresowo w celu wykrycia zakażenia trzeba pobrać do badania mikroskopowego wiele próbek (co  8 – 10 dni) - nawet do 20 rzutów próbek.
Badanie serologiczne wykonuje się za pomocą jednego z wielu testów immunoenzymatycznych lub za pomocą przeciwciał monoklonalnych znakowanych barwnikiem fluorescencyjnym.
Treść dwunastniczą można zbadać mikroskopowo (gastroskopia, gastrofiberoskopia).

Lekarze zwracają uwagę na niechętne przyjmowanie przez rodziców i samych chorych zlecenia na badanie kału, niedokładne wykonywanie tych badań przez laboratoria oraz zbyt krótki okres czasu w jakim przeprowadzane są badania (dwa, trzy dni, podczas gdy niektóre z pasożytów, aby zostały wykryte wymagają badania kału przez 8 do 10 dni). Innym problemem jest opór przed leczeniem przejawiany przez pozostałych członków rodziny , potencjalnie zakażonych.

W infekcji trzeba zwrócić się do lekarza, aby otrzymać niezbędne skierowania na kolejne badanie kału, badanie morfologii, kwasowości krwi oraz przy okazji na obecność mikroelementów takich jak np. żelazo. Również lekarz ustala dawkę oraz rodzaj leku farmakologicznego (pochodne nitroimidazolu) w razie infekcji. Ustalenie takie jest o tyle istotne, że przedawkowanie chemicznych leków może doprowadzić do poważnego zatrucia, zaburzenia środowiska wewnętrznego w całym organizmie, do zatrucia i zablokowania ważnego kanału oczyszczającego organizm - wątroby i do zupełnego zniszczenia bariery obronnej przez infekcjami -  do zniszczenia "przyjaznej" mikroflory w jelicie. Leków farmakologicznych nie wolno stosować ciągle jak również profilaktycznie, gdyż będąc lekami chemicznymi, w efekcie wraz z odpadami lamblii oraz innych pasożytów, leki te zatruwają cały organizm.

Wiele osób samodzielnie pozbyło się robaków z organizmu, stosując odpowiednie żywienie stosowane podczas chorób infekcyjnych oraz odpowiednią suplementację naturalnymi produktami, które sprzyjają zdrowiu organizmu, wspierają prawidłową mikroflorę w jelicie oraz równowagę w całym organizmie - działają zupełnie odmiennie niż leki farmakologiczne, a przy tym w nieszkodliwy sposób, skutecznie usuwają lamblie i inne pasożyty.
Materiał na ten temat podstawowej kuracji przeciw pasożytom znajduje się tutaj>>>.
Jakie objawy dodatkowe mogą towarzyszyć kuracji oczyszczania z pasożytów, jakie informacje daje nam organizm i jak je odczytywać, jakie są podstawowe kanały wydalania toksyn - ważne  szczegóły tutaj>>

Należy bezwzględnie pamiętać o tym, żeby po kuracji oczyszczającej z pasożytów, przynajmniej dwa - trzy razy zbadać jeszcze kał.
Da to więcej pewności i potwierdzi skuteczności leczenia. Kontrola kału jest o tyle konieczna, że lamblie pojawiają się w kale okresowo. Zwykle przez parę dni ich nie ma, a potem znów się pojawiają mniej więcej co tydzień. Z tego względu zaleca się dokonywanie badań w tygodniowym odstępie czasowym. Niestety kuracje należy powtórzyć, jeżeli wyniki badań będą w dalszym ciągu wykazywać obecność pasożytów w kale, jak również po ich wybiciu jeszcze wiele miesięcy należy stosować odpowiednią profilaktykę poprzez dietę i naturalną suplementację, skierowana na przywrócenie prawidłowej mikroflory w jelicie, prawidłowego środowiska i likwidacje drożdżaków.  Do tego celu pomocne są takie suplementy jak: Garlic CapsAC Zymes, Nopalin, Green Care lub Spirulina Max, Polinesian NONI lub Ocean21 oraz raz na kwartał warto zastosować profilaktykę przeciwko pasożytom - Pure Yucca lub ParaProteX, mimo, iż wyniki badań nie będą wykrywały pasożytów. Po roku czasu stosujemy taką profilaktykę antypasożytniczą przynajmniej raz na pół roku, aby zapobiegać odnawianiu się pasożytów, aby dokładnie zregenerować organizm.

Istotną kwestia jest też to, że jeżeli przynajmniej jedna osoba z rodziny jest chora, to cała rodzina musi się poddać badaniom. W większych skupiskach dziecięcy, jak np. przedszkole kuracja da pożądany rezultat, jeżeli będą jej poddane wszystkie dzieci z grupy, które mają ze sobą kontakt.

Lamblioza w dalszym ciągu dotyka wielu ludzi, w szczególności dzieci. Najlepszym czynnikiem zapobiegawczym jest higiena. Toteż trzeba dbać o czystość nie tylko swoją, ale także swoich dzieci, należy tłumaczyć im jak ważne jest mycie rąk przed posiłkiem i po wyjściu z ubikacji, mycie owoców i warzyw oraz zachowanie higieny. Takie zabiegi z pewnością ograniczą możliwość zarażenia się tym pasożytem i pozwolą tym samym na uniknięcie wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

Aby wytępić pasożyty, kuracji muszą się poddać wszyscy członkowie najbliższej rodziny chorego dziecka oraz domowe zwierzęta!

Kuracja lecznicza produkatmi naturlanymi - oczyszczająca z pasożytów i odtruwanie z toskyn >>>

Naturalne kuracja profilaktyczna przeciw pasożytom >>>


PO LAMBLIACH NIE MA ŚLADU!
CaliNews Listopad 2005

(Konsultacji wstępnych w sprawie doboru i stosowania produktów CaliVita,
 Panu Pawłowi udzielił konsultant - Renata Zarzycka -  Menadżer - konsultant CaliVita nr 04811110715)

W młodości dużo chorowałem, brałem antybiotyki bez żadnej ochrony w postaci bakterii kwasu mlekowego - lekarz nigdy nie wspominał, aby były konieczne!!!

Mój system immunologiczny był osłabiony, nie zdawałem sobie z tego sprawy, dopóki w wieku 17 lat nie zachorowałem. Dopiero po dwóch miesiącach lekarzom udało się znaleźć przyczynę moich dolegliwości, jakimi były straszne nudności, biegunka, wymioty.

Okazało się, że to LAMBLIOZA. Dostałem oczywiście antybiotyki, po których na chwilę poczułem się troszkę lepiej, lecz przy kontrolnym badaniu okazało się, że wciąż mam LAMBLIE!

I tak przez kolejnych pięć lat leczyłem się antybiotykami, po których czułem się coraz gorzej. W końcu zacząłem szukać w Internecie przyczyny, dlaczego to wszystko tak długo trwa, a ja nie mogę sobie z tym poradzić?

Wtedy znalazłem strony internetowe, z których dowiedziałem się, że kuracje antybiotykowe mogą doprowadzić do grzybicy, a to z kolei do silnego osłabienia organizmu. Każdy z nas pije wodę albo je pokarmy, w których mogą znajdować się jaja lamblii, ale przecież nie każdy jest chory.

Po kuracji kilkoma preparatami, m.in. PARAPROTEX, AC-ZYMES, GREEN CARE wymiennie z NOPALIN, CHELATED ZINC, C-1000, OCEAN21 wymiennie z  OXYMAX, po lambliach nie ma śladu.

Czuję się znacznie lepiej, wróciła mi chęć do życia i skończyły się nudności, które dokuczały mi ponad 5 lat. Teraz pozostało mi tylko kontynuowanie kuracji w celu uzyskania prawidłowej homeostazy i mikroflory w jelitach, ponieważ z grzybicą walczy się długo.

Paweł, lat 23
(sponsor Pana Pawła - Konsultant - Menadżer Renata Zarzycka nr konsultanta 0481110715)


Opracowanie mgr Renata Zarzycka
 
©
  Copyright by Renata i Piotr Zarzyccy. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.


NAJLEPSI NIEZALEŻNI KONSULTANCI CALIVITA INTERNATIONAL

Renata i Piotr Zarzyccy należą do grupy najlepszych niezależnych konsultantów produktów CaliVita.
Prowadzą konsultacje dla kilkutysięcznej grupy Klubowiczów CaliVita, zapisanych wyłącznie  w ich grupie, którą się opiekują, której są Menadżerami.

Przy zapisie do Klubu CaliVita należy podać następujące ważne dane:
Renata Zarzycka (konsultant nr 0481110715) , Adam Zarzycki (konsultant nr 0481132818)

  -   kontakt -  porada - zapytaj>>>

Jeśli chcesz korzystać z fachowej konsultacji stosowania produktów CaliVita i późniejszej opieki oraz innych darmowych porad zdrowotnych, Newsletter i DARMOWEGO PORADNIKA ZDROWIA, nie wystarczy wpisać się do CaliVita - musisz posiadać właściwego KONSULTANTA -  zawodowo zajmującego się zagadnieniami profilaktyki zdrowia oraz fachowca w poszukiwaniu przyczyn choroby  i w zakresie skutecznego wspomagania leczenia choroby. Wybierając najlepszych konsultantów, uzyskasz najlepszą opiekę!

http://www.zarzyccy.pl


CHOROBY OPISANE W SERWISIE  Więcej>>>

 

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

UWAGA!
Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy. Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.  - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>