BÓL GŁOWY, MIGRENA

www.noni.com.pl

  .

Pani Joanna miała liczne problemy zdrowotne w tym trawienne, bóle w stawach, cierpiała na bezsenność, stres i częste uporczywe bóle głowy - migrenę. Szczególnie na wiosnę i jesień cierpiała codziennie.
Stosowała wiele środków przeciwbólowych i leków, ale problem ustawał na chwile, a po czasie wracał z coraz mocniejszym natężeniem. Dolegliwości te oraz stosowane środki od lekarza nie pozwalały na koncentrację w pracy i Pani Joanna musiała często przebywać  na zwolnieniu.
Od trzech miesięcy Pani Joanna stosuje w dawce leczniczej sok Polinesian Noni. Zauważyła, iż uporczywe bóle migrenowe stopniowo były coraz łagodniejsze, a po czasie wyciszyły się. Nie boli ją już głowa. Ustąpiły dolegliwości związane z bólem stawów, z menopauzą, powrócił upragniony zdrowy sen. Rano wstaje wypoczęta. Również problemy trawienne i zaparcia zniknęły.  Zmniejszyła się jej nadwaga o 10 kg. Skóra stała się zdrowa i gładka, zniknęły gdzieś zmarszczki. Wcześniej wypadały jej włosy i brała z tego powodu drogie zastrzyki. Bała się, iż zupełnie wyłysieje. Po kuracji z Polinesian Noni ma gęste, piękne i mocne włosy, które szybko rosną. I jako "ujemne skutki uboczne" kuracji Polinesian Noni, jak sama żartuje -często odwiedza fryzjera.

Pani Joanna czuje się doskonale, jest wesoła i ma dużo energii. Zauważyła ogromną poprawę swojego nastroju i nastawienia do życia.  Dzisiaj Polinesian Noni stosuje jako profilaktykę przed wszelkimi dolegliwościami związanymi z menopauzą, bólem, a przede wszystkim migreną.

*  *  *

Polinesian Noni w znacznym stopniu zmniejsza możliwość nasilania się bólów głowy i migreny. Sprawiają to anthrachinony zawarte w soku Noni, które są niezwykle skuteczne przy uśmierzaniu wszelkiego typu bólu.
Bohaterką" jednej z teorii biochemicznych dotyczących powstawania bólu, jest serotonina. Odgrywa ona m.in. rolę w utrzymaniu właściwego napięcia ścian naczyń tętniczych. Podczas migreny w fazie skurczu naczyń, początkowo obserwuje się nadmierne uwalnianie serotoniny, a kiedy następuje rozszerzenie naczyń - następuje też spadek jej stężenia.
Innymi znaczącymi składnikiem są: analgetikum (siarczan morfiny), skopoletyna, tlenek azotu oraz prokseronina.
W 1990 roku naukowcy z Uniwersytetu w Metz we Francji stwierdzili, iż sok z Noni wykazuje 70% intensywności działania przeciwbólowego. Łagodzi on prawie wszystkie rodzaje bólu, za co wg. naukowców szczególnie odpowiada silne analgetikum - siarczan morfiny oraz kseronina.  Podczas syntezy w obecności prokseronazy  i serotoniny, wytwarza się kseronina. Wpływa ona na wszelkie komórki, włącznie z komórkami mózgu, gdzie powstaje odczucie bólu. Według wyników badań dr Heinicke, kseronina gromadzi się w miejscach (szczególnie jelito cienki i mózg), w których znajduje się duża liczba receptorów endorfiny a w szczególności serotoniny - "hormonu szczęścia".

..

1    2   3

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

UWAGA!
Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy. Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.  - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>