Niektóre czynniki prowokujące napady migreny:

Sen zarówno za krótki, jak i za długi sen może wywołać napad migreny. Czasem występuje tzw. migrena weekendowa ponieważ chorzy w sobotę i niedzielę dłużej śpią. Typowym czynnikiem prowokującym jest również zmiana rytmu snu i czuwania w czasie długiej podróży.

Stres i strach przed ważnym wydarzeniem jak np. egzamin może wywołać napad migreny. Fakt, że stres jest czynnikiem prowokującym nie znaczy, że migrena ma przyczynę psychiczną. Stres jest wywoływaczem, a nie przyczyną. Migrena występująca w dni wolne u osób intensywnie pracujących przez cały tydzień nazywana jest migreną weekendową.

Pożywienie - stosowanie drastycznej diety odchudzającej może również wywołać napady migreny.
U osób uzależnionych od picia kawy, wywoływaczem może być obniżenie poziomu kofeiny we krwi.
Około 10% chorych uważa, że napady migreny wywołują u nich niektóre produkty żywnościowe - tzw. alergia na tłuste potrawy, mleko, określone rodzaje serów i jaja (typowe problemy u ludzi z grupa krwi "A","AB" i "O"),  pszenicę (typowe u ludzi z grupa krwi "O") oraz drożdże, czekolada, soję oraz cukier buraczany i trzcinowy.
 

Chore zęby, zapalenie zatok bądź ucha środkowego, stany zapalne stawów (RZS i MRZS), choroby  zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (zzsk), infekcje jelit, zatruta wątroba, kwasica metaboliczna - TOKSEMIA czyli ACIDOZA itp.., również mogą być przyczyna migreny, z tym, iż w usuwaniu przyczyn tych chorób trzeba usuwać pasożyty i ich toksyny.


Pasożyty w tym np. larwy glist jak np. w epilepsji, odmiany wirusów i inne bakterie towarzyszące często chorym zatokom, migdałkom , zapaleniu ucha środkowego itp..

powiększ >>

.

Żeńskie hormony płciowe również mają wpływ na przebieg migreny. U co dziesiątej kobiety migrena jest ściśle związana z cyklem miesiączkowym. U niektórych pacjentek stosowanie pigułek antykoncepcyjnych nasila bóle migrenowe, gdyż sprzyja TOKSEMII i rozrostowi grzybicy a tym samym  zwiększaniu się mykotoksyn w organizmie. Mykotoksyny potrafią zaburzać pracę układu hormonalnego i sprawiać, iż nie działa on prawidłowo (więcej>>).
U zdrowych kobiet bez nadmiaru pasożyty jelitowych, a tym samym zainfekowanych narządów rozrodczych, bóle miesiączkowe tak jak migrenowe praktycznie nie występują.
U wielu pacjentek w ciąży migrena wyraźnie łagodnieje. Potem bóle powracają w tej samej częstotliwości co przed ciążą. Po menopauzie bóle są rzadsze i łagodniejsze.

Bodźce zewnętrzne - biosygnały, mogą nimi być częstotliwości fal elektromagnetycznych negatywnie wpływające na nasz nastrój np.:
-  migoczące światło telewizora lub światła w dyskotece (drażniące fotony);

-hałas (nieprzyjemne częstotliwości drgania głosu), silne zapachy perfum (silne częstotliwości drgań fal elektromagnetycznych niosących informacje o zapachu) ;

- chemikalia (poprzez swoje częstotliwości drgań niekorzystne dla naszego organizmu, stopniowo zmieniają poprzez rezonans magnetyczny częstotliwości drgań sąsiadujących z nimi błon komórkowych);

Więcej szczegółów na temat otaczających nas częstotliwości fal elektromagnetycznych korzystnych i niekorzystnych dla zdrowia tutaj: http://www.faceci.com.pl/promieniowanie.html
 
Te czynniki mogą również działać jak wywoływacze migreny.
Pomocne mogą nam przyjść urządzenia emitujące zdrowe dla nas fale elektromagnetyczne np. BIOHARMONEX >>, plastry emitujące podczerwień DETOX PATCH >> i szczególnie zdrowe żywienie -biologicznie aktywna żywność oraz biologicznie aktywne suplementy, które w naturalny sposób dostarczają odpowiednie elementy odżywcze, niezbędne do optymalnego zdrowia >>

Wielu pacjentów nie może przebywać przez dłuższy czas w pomieszczeniach w klimatyzowanych lub zadymionych.
Co druga osoba cierpiąca na migrenę uskarża się że jej dolegliwości są spowodowane nagłym spadkiem ciśnienia, wiatrem halnym, nagłą zmianą pogody.
.

Profilaktyka chorób bólu głowy i migreny

W tradycyjnej nazwie, Noni oznacza "drzewo uśmierzające ból". Sok z Polinesian Noni likwiduje wiele przyczyn chorobowych w organizmie. Tym samym działa pośrednio pomagając organizmowi w wytworzeniu i zastosowaniu substancji wpływających na lepsze samopoczucie - synteza endorfin - i uwrażliwia receptory nerwowe na endorfinę, co zmniejsza i likwiduje bóle głowy oraz migrenę. Należy stosować go według wskazań.

1   2   3

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej