CHOROBA PARKINSONA i sen
Opracowanie i konsultacja:  mgr Renata Zarzycka>>


"Każdy kogo znam, jest sceptyczny na temat czegoś czego nie zna. Oni, podobnie jak i ja, czasem się uczą i czasami nawet żałują że nie zrobili tego prędzej. Moja żona Jan ma chorobę Parkinsona od kilku lat, i kiedy usłyszałem o tym „soku z dżungli” zwanym noni, myślałem że to jest dobry żart. Śmiałem się uważając że ktoś mnie ma za idiotę proponując ten sok. Pewnego dnia zadzwonił do mnie mój syn i powiedział “Tatuś, co ci szkodzi spróbować?” 
Kiedy on ofiarowywał mi butelkę, nie miałem żadnych wątpliwości. Byłem sceptyczny a żona - Jan – jeszcze bardziej. Ona była całkiem szczęśliwa przyjmując leki zoloft i madopar dwa razy dziennie. Miała stałe kłopoty ze snem. Była na mnie zła, gdy zaproponowałem jej noni, jednak zaczęła pić i dalej brała swoje lekarstwa. Po trzech tygodniach zaczęła lepiej spać, jej drgawki odeszły, energia się zwiększyła, mogła podnosić stopy zamiast szurać nogami, apetyt się polepszył, jej skóra zaczęła lepiej wyglądać, a jej włosy stały się z powrotem tak błyszczące, jak kiedyś. Rozumiem, że może nigdy nie wyleczy się zupełnie, ale teraz przynajmniej mamy na to nadzieję. Dziękuję synu za pokazanie nam noni." 
 Robert T., AUS & NZL 

Mechanizm powstawania choroby Parkinsona

Dopamina stała się bohaterką Nagrody Nobla przyznanej w 2000 roku. Nagrodę otrzymali Arvid Carlsson, Paul Greengard i Eric Kandel za badania, które umożliwiły wyjaśnienie wielu tajemnic funkcjonowania mózgu, mechanizmu powstawania choroby Parkinsona, a także powstawania pamięci. Arvid Carlsson, naukowiec z Uniwersytetu w Goeteborgu odkrył, że dopamina jest neuroprzekaźnikiem i że odgrywa istotną rolę w poruszaniu się organizmów. Stosując odpowiednie leki wywołał u zwierząt doświadczalnych niedobór dopaminy, co spowodowało u nich objawy podobne do tych obserwowanych u ludzi chorych na chorobę Parkinsona. Następnie podał zwierzętom prekursor dopaminy, związek o nazwie L-DOPA i objawy zanikły. Obecnie leczenie osób cierpiących na chorobę Parkinsona opiera się głównie na preparatach L-DOPY.

Mechanizm działania dopaminy jako neuroprzekaźnika wyjaśnił Paul Greengard z Uniwersytetu Rokefellera. Stwierdził, że przyłączenie cząsteczek neuroprzekaźnika do receptorów znajdujących się w błonie komórki nerwowej zapoczątkowuje kaskadę reakcji biochemicznych prowadzących do zmiany funkcjonowania neuronu.
 Eric Kandel, profesor Columbia University, otrzymał nagrodę za badania nad molekularnymi mechanizmami powstawania pamięci.    

U bardzo wielu pacjentów z chorobą Parkinsona występuje zespół objawów psychicznych - depresja. Do zespołu tego należą: uczucie smutku, pesymizm, brak aktywności, dbałości o siebie, odczuwania przyjemności i inne. Więcej  

Więcej informacji na temat działania Polinesian Noni w chorobie Parkinsona   -  kliknij klawisz DALEJ


 

Zobacz inne splement żywieniowe, które spowalniają progresję choroby Parkinsona>>>


  Więcej>>>

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

 Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy, promujący profilaktykę i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.  - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>

www.noni.com.pl