CHOROBY SERCA,   ZAPALENIA MIĘŚNIA SERCOWEGO, CHOROBA NIEDOKRWIENNA MIĘŚNIA SERCOWEGO (choroba wieńcowa), DŁAWICA PIERSIOWA (dusznica bolesna, angina pectoris),ZAWAŁ SERCA , ARYTMIA,  WADY SERCA,  KARDIOMIOPATIE...

Opracowanie i konsultacja:  mgr Renata Zarzycka>>


 
Sok z NONI - na kłopoty sercowe

Mój mąż ma 58 lat. Dwadzieścia siedem lat temu przeszedł ciężki zawał serca. Lekarze dawali mu wtedy, w najlepszym przypadku, rok życia. Jednak, dzięki domowej opiece, ścisłej diecie, suplementom żywieniowym, jest z nami do dziś. Niestety, stan jego serca nie poprawił się. W ciągu tych wszystkich lat pojawiła się niewydolność serca, co spowodowało częste wizyty u lekarzy i pobyty w szpitalach. Tak, jak to bywa u "sercowców", doszło do zaburzeń w krążeniu, przede wszystkich w stopach.
Mąż miał opuchnięte nogi, z czerwonymi przebarwieniami. Z czasem na jego nogach i rękach powstały dość brzydkie ropnie. W akcie rozpaczy zdecydowaliśmy się na wypróbowanie wyciągu z owocu noni, o którym słyszeliśmy same pozytywne opinie. Mąż zażywał preparat w ilości pół uncji (15 ml) co kilka godzin w ciągu dnia i jeżeli nie spał, to również w nocy. Ponadto na zmiany ropne zakładaliśmy opatrunki nasączone Polinesian Noni, które zmienialiśmy każdego wieczora. W ciągu dwóch tygodni opuchlizna znikła, tak samo przebarwienia. Nogi i ręce męża wyglądały zupełnie normalnie, wygoiły się również zmiany ropne. Obecnie zmniejszyliśmy dzienną dawkę noni do jednej - dwóch uncji (30-60 ml). Mąż czuje się świetnie, wykonuje różnorodne zajęcia, robi zakupi, po prostu prowadzi normalne życie. Jesteśmy szczęśliwi i odetchnęliśmy z ulgą, że znaleźliśmy rozwiązanie na dolegliwości męża. Jego serce pracuje teraz znacznie lepiej niż dawniej. Wszystkim cukrzykom i "sercowcom" polecamy ten cudowny wyciąg z owocu noni. Z pewnością warto go wypróbować. Sądzę, że innym pomoże tak samo, jak mojemu mężowi. Lee Pitchford  (CaliNEWS - wrzesień 2003)
*  *  *

Po używaniu soku noni przez pięć miesięcy, poziom mojego cholesterolu spadł z 224 do 160. Lekarz prowadzący był zdumiony, myślał że tak podziałały leki, a ja się nie przyznałam, ze brałam tylko połowę przepisanych przez niego leków. Teraz już nie muszę brać żadnych leków a cholesterol mam zawsze poniżej 180.  Halina M. z Łodzi  lat.52

*  *  *

Noni pijemy od czerwca 2003r. Mój mąż lat 56, mający od 20 lat kłopoty z sercem, nareszcie jest spokojny o swoje życie. W październiku 2003 roku miał mieć operację "bypasów" ale okazało się, że zbędna. Moja matka lat 82 odkąd pije Noni zdecydowanie lepiej się czuje. Nie była w przychodni odkąd pije sok Noni. Danuta K. lat 53,  Warszawa

*  *  *

 Sok z NONI - na kłopoty sercowe - Pozytywne myślenie

Serce mojej przyjaciółki - Joanny Kuntz - było w ciężkim stanie. Jej lekarz dawał jej trzy miesiące życia. Była bardzo osłabiona, miała ciągłe zawroty, nie była w stanie zrobić nic koło siebie. Powoli zaczęła porządkować swoje sprawy majątkowe, ponieważ bała się, że później nie będzie już w stanie. Ciągle tylko powtarzała: niedługo umrę. Wtedy właśnie usłyszałam o wyciągu z owocu noni i sprawdziłam, do czego służy. Przyszłam do swojej przyjaciółki i opowiedziałam jej o wszystkim. Lecz ona obawiała się, że jeżeli wypróbuje ten specyfik, może wystąpić interakcja z innymi lekami i jej stan może się jeszcze pogorszyć. A ja wtedy powiedziałam: "Ciągle tylko mówisz, że umrzesz. To czego się obawiasz? Nie masz nic do stracenia." Ostatecznie zgodziła się, choć nie wierzyła w powodzenie. Z początku dawałam jej dwie uncje (60 ml) dziennie. Następnego dnia oznajmiła, że świetnie spała, rano sama zrobiła śniadanie, ubrała się i nawet zrobiła coś w domu. Nie mogłam uwierzyć, że tak szybko może dojść do poprawy, ale następnego dnia, kiedy ją odwiedziłam, właśnie sprzątała przedpokój i chodnik przed domem. Jak się okazało, cały dzień krzątała się po domu. Stwierdziła, że czuje się doskonale, zawroty ustąpiły i nie ma żadnych objawów ubocznych. Trzeciego dnia cały dzień była rześka, pełna energii, przesuwała meble, by sprzątnąć nagromadzony za nimi kurz. Poszła nawet na spacer po okolicy. Snuła także plany na przyszłość, o których mi opowiedziała. Jej myślenie stało się pozytywne. Od tej pory wierzy w ten polinezyjski owoc. Rose Holden (CaliNEWS - wrzesień 2003)

*  *  *

.Polinesian Noni dzięki składnikom wytwarzającym w organizmie tlenek azotu, może mieć wpływ na przywracanie funkcji serca, a tym samym doskonale zastąpić  nitroglicerynę, która niestety jest pochodną nitrozoamin i działa rakotwórczo.

Tlenek azotu a prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia

Możesz zapytać, w jaki sposób tlenek azotu pomaga walczyć z nadciśnieniem i innymi chorobami sercowo-naczyniowymi?
Opiszę to bardziej szczegółowo w dalszej części tego artykułu, a teraz w bardzo przystępny sposób omówię zasady rządzące dystrybucją krwi do całego organizmu. Powszechnie wiadomo, że w centrum układu krążenia znajduje się serce, z którego odchodzi aorta, rozprowadzająca krew do większych tętnic, następnie - do mniejszych letniczek i ostatecznie - do cienkich kapilar. Organizm, w zależności od swoich potrzeb, reguluje przepływ krwi przez dany narząd, zwężając lub rozszerzając odpowiednie naczynia krwionośne. Np. podczas biegu, liczne obszary organizmu, zwłaszcza duże mięśnie w kończynach, potrzebują do skurczu zwiększonego dopływu tlenu. Z drugiej strony, jeśli przebywasz przez dłuższy okres czasu narażony na zimno, narządy wewnętrzne potrzebują zwiększonego przepływu krwi, by utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Można to osiągnąć za pomocą dwóch czynności: rozszerzenia naczyń (otwarcie naczynia krwionośnego, zwykle tętniczki - tak, aby więcej krwi mogło przez nie przepłynąć) i ich zwężenie (zamknięcie światła naczynia, by zmniejszyć przepływ krwi). Te dwie czynności wykonuje mięsień gładki, który otacza dookoła naczynie krwionośne. Wyobraź sobie, że naczynie krwionośne to elastyczny wąż ogrodowy, owinięty mocną opaską. Zaciśnięcie opaski pozwala na przepływ mniejszej ilości wody lub krwi, natomiast przy poluzowanej opasce -swobodnie może przepłynąć przez nią więcej cieczy. Rozmaite substancje chemiczne mogą powiedzieć Twojej "opasce z mięśnia gładkiego", że ma się rozluźnić lub skurczyć. Np. alkohol może czasowo rozkurczyć mięśnie gładkie, otwierając naczynia krwionośne w całym organizmie. Z tego powodu, porcja whisky w zimny dzień może sprawić, że Twoje ręce i stopy "poczują" ciepło (chociaż zwiększa to również ryzyko hipotermii, wywołanej trudnościami w utrzymaniu odpowiedniej temperatury Twoich narządów wewnętrznych). Z drugiej strony, chociaż prawidłowa czynność mięśni gładkich w Twoim układzie naczyniowym jest niezwykle istotna, to głównym instrumentem w tej cudownej orkiestrze jest tlenek azotu. Oznacza to, że tlenek azotu wytwarzany przez komórki śródbłonka, wyścielające nasze naczynia - proces pobudzany przez suplementację noni -  jest obecnie głównym, znanym regulatorem ciśnienia tętniczego krwi. Tak więc, chociaż nie wiemy dokładnie, w jaki sposób noni obniża ciśnienie krwi, przyspiesza rekonwalescencję po udarze mózgu lub łagodzi objawy chorób serca, to jednak dzięki doświadczeniom ogromnej liczby osób, przez setki lat stosowania noni oraz wzrastającej liczbie badań nad noni, zdajemy sobie sprawę, że jej różne składniki, jak np. tlenek azotu, mogą odgrywać niezwykle aktywną rolę w cofaniu się chorób sercowo-naczyniowych i we wspomaganiu doskonałego stanu układu krążenia. [Więcej

W wyżej wymienionych chorobach stosowaliśmy Polinesian Noni wraz z Super Coenzymen Q10 co dawało wspaniały rezultat - znacznie wzmocniony organizm oraz serce. 

Noni bardzo korzystnie wpływa na dolegliwości sercowe oraz choroby układu krążenia. Wpływa dodatnio na stabilizację rytmu serca poprzez poprawę międzykomórkowej więzi. Dr Steven Hall w swojej książce przyrównuje działanie Noni do międzykomórkowego "magnetyzmu", który oprócz stabilizacji rytmu zmniejsza spazmy mięśnia sercowego, oraz czyni bardziej aktywnymi zażywane leki. Zaobserwował również obniżanie ciśnienia i spadek cholesterolu, zwłaszcza w przypadku zażywania Noni z koenzymem Q10. Dr Hall zaobserwował w swojej praktyce olbrzymią różnicę w przypadkach stosowania leków na dane schorzenia bez stosowania Noni , a stosowanie tych samych w połączeniu z sokiem Noni. Stwierdza o wiele większą skuteczność leczenia w połączenie leku z Noni.

*  *  *

 Podczas wylewu niszczone są pewne regiony mózgu, powodując często paraliż i niemożność artykulacji. Dotąd niedoceniana zdolność regeneracji mózgu w ostatnich latach nabrała znaczenia. Odkryto, iż istnieją mechanizmy odbudowy i regeneracji mózgu, jednak do tego potrzeba bardzo dużo specjalnego budulca. Podczas okresu rehabilitacji sok z Polinesian Noni zawierający serotoninę (zamienia się w nocy na melatoninę) wraz z Protect 4 Life Product (suplementy CaliVita) stanowi doskonałą pomoc dla wszystkich funkcji ciała, umysłu i ducha.

Więcej na temat chorób układu krążenia i nadciśnieniu tętniczym


CHOROBY opisywane w naszych serwisach  Więcej>>>

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

UWAGA!
Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy. Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.  - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>

www.noni.com.pl