Czy Polinesian Noni mogą wykorzystywać sportowcy?

Sport ekstremalny -wspinaczka

Podczas wspinaczki Hendrik H. dostał ropny zapalny stan stopy. Szybko pojawił się wodą wypełniony pęcherz, po czym nastąpił silny ból i opuchlizna. Na noc zrobił na nogę okład z soku Noni, a rano zdziwił się , iż stan zapalny i opuchlizna ustąpiły tak szybko. Było to za sprawą pewnych składników działających silnie bakteriobójczo - fitocydy, regenerująco - prokseronina / kseronina, przeciwbólowo - serotonina oraz wiele enzymów, jak też naturalnych witamin i minerałów zawartych z soku Polinesian Noni.

 


Zmniejszanie bólu po treningu

Pacjent dr Heinicke bardzo był zadowolony ze stosowania soku z Noni. Twierdził, iż od kiedy go stosuje, ból mięśni po intensywnym treningu są duże mniejsze, a uczucie zmęczenia jest bardzo zredukowane.  Natomiast poprawa samopoczucia pozwala mu na uzyskanie lepszych wyników sportowych. Za zmniejszenie bólu, obrzęków, stanów zapalnych, regulację ciśnienia krwi, elastyczność naczyń krwionośnych oraz prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego, w Polinesian Noni odpowiadają  skopoletyna  i   tlenek azotu, wytwarzany w organizmie z jej składników.

"Przez  wiele  lat  uprawiania  sportu  cierpiałem  na  stały ból ramion i kolan.  Dwa i pół tygodnia po rozpoczęciu picia soku ból ustąpił.  Od  tego  samego czasu  daję  mojemu psu noni ze względu na problemy ze skórą. Poprawę można poznać po tym że pies przestał się drapać".
Darcey D.,
USA 11 kwietnia 2001 

* * *


Korzyści soku NONI dla sportowców

Raz uaktywniona kseronina pomaga zregenerować zniszczone i martwe komórki z ognisk zapalnych, co utrzymuje organizm w dobrej kondycji i zdrowiu. Egzotyczna roślina, bardzo pospolita na wyspach Polinezji Francuskiej i Hawajach, kryje w sobie wiele ciekawych substancji, które mają wspaniałe działanie na organizm człowieka. Kwitnie na biało i ma mięsiste, jadalne owoce, przypominające małe ananasy o bardzo nieprzyjemnym smaku i zapachu.
Owoce, które rodzi przez cały rok, zawierają sok stosowany od wieków na wiele dolegliwości. Miejscowi szamani stosowali Noni na cukrzycę, choroby serca, nadciśnienie, choroby nerek i wszelkiego rodzaju obrażenia ciała.

Jadano ją w czasach głodu oraz dla poprawy kondycji i wydolności fizycznej. Współczesne badania wykazały, że sok Noni zawiera kseroninę w niewielkich ilościach, znaczne ilości prowitaminy A, witaminy K, selenu oraz spore ilości prekursora kseroniny, czyli pro-kseroniny - dość ciekawej i osobliwej cząstki, której działanie jest już zbadane i udokumentowane.
Prokseronina  jest termolabilna i ginie pod wpływem choćby pasteryzacji, zatem soki pasteryzowane jej nie zawierają. Pełen skład owocu noni zawierają tylko liofilizowane soki bądź kapsułki z noni. Zobacz najlepsze produkty >>>

Najważniejszą jej funkcją jest regulacja pewnych cech specyficznych protein, odpowiedzialnych za wzrost komórek organizmu człowieka. Powoduje to wzrost siły i wytrzymałości mięśni (uruchamia cykl Krebsa), działając silnie anabolicznie oraz pośrednio, poprzez aktywację całego systemu immunologicznego, włączając makrofagi i limfocyty. Raz uaktywniona kseronina (wytworzona z prokseroniny) pomaga zregenerować zniszczone i martwe komórki z ognisk zapalnych, co utrzymuje organizm w dobrej kondycji i zdrowiu. Preparat z Noni trzeba koniecznie przyjmować na pusty żołądek aby nie pobudzać soków trawiennych. Jeśli zastosujesz sok noni w trakcie posiłku, soki żołądkowe rozkładają enzym, który uwalnia kseroninę. NONI w kapsułkach jest dodatkowo chronione dzięki otoczce kapsułki.
 

www.noni.com.pl

ARTRETYZM     PROLAB    ENERGIA    WITALNOŚĆ    OCZYSZCZANIE Z ZAKWASÓW
 LIKWIDACJA OPUCHLIZNY     MIKROFLORA    ANTYOKSYDANTY   
 

    CHOROBY

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej