Oczyszczanie ze śluzu zatok przynosowych i czołowych  (cz.II)

Jeśli system samooczyszczania organizmu nie działa zbyt sprawnie - jelito, wątroba i nerki są niedrożne -tzn. zostały przepełnione, uruchamiają się kolejne kanały wydalnicze. Najpierw włącza się jama nosowo-gardłowa, co możesz odczuwać częstymi przeziębieniami, katarem itp. Jama nosowo-gardłowa wyrzuca na zewnątrz krochmaliste, tłuste śluzy i inne złogi w postaci flegmy. Stąd ciągłe charkania i smarkania.
Jeśli i ten kanał wydalniczy zostanie zbytnio obciążony, włączone są dodatkowe: zatoki, kanał słuchowy w uszach, ropieją oczy, u kobiet - pochwa maciczna (powstają np. upławy, mięśniaki),  a mężczyzn to prosta droga do powiększania się prostaty. Jeśli i to jest niewystarczające, a Ty dalej lekceważysz podstawy naturalnego odżywiania i stosujesz antybiotyki, sterydy, hormony czy inne chemiczne leki zatruwające organizm lub z jakiegoś powodu te kanały sa zablokowane, to włączają się 2 ostatnie kanały oczyszczania - płuca (chrząkanie, mokry kaszel)  i skóra (wypryski). [Więcej ]

1    2   3

Ciężki, cuchnący oddech z ust, stanowi skutek, a przyczyna choroby leży w przeciwnym kierunku. Modne dezodoranty do ust czy mycie zębów nie pomogą, gdyż działają tylko na skutek i nie usuwają przyczyny choroby. Tym czasem z powodu niewłaściwego żywienia, w Twoim jelicie grubym w skutek zaburzenia mikroflory, zachodzi brak końcowego etapu trawienia i dochodzi do gnicia, fermentacji pokarmu oraz innych zjawisk patologicznych i gromadzenia się nadmiaru śluzu. Powstają szkodliwe gazy, wzdęcia brzucha, ból, biegunki lub zaparcia. Miewasz czasem takie dolegliwości?

Flegma powstaje również w płucach. Krochmaliste wydzieliny i śluzy stanowią wspaniały pokarm dla patogennych drobnoustrojów. Drobnoustroje te trafiając z powietrza do płuc, znajdują tu idealne warunki do rozmnażanie się - ciepło, wilgotno i jest pokarm!
Produkty przetwarzania flegmy przez drobnoustroje, w postaci ropy wyciekają przez oskrzela, nosogardziel. Toksyczne jady podrażniają błonę śluzową płuc, jamy nosowo-gardłowej, oskrzela, ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. W ten sposób powstaje również astma, którą należy leczyć podobnie - oczyszczając organizm z toksyn i śluzów. Sterydy nie leczą choroby, a tylko działają na jej skutek!

Podobnie działa mechanizm rozwoju nadżerki pochwy, upławów, tworzenia się mięśniaków i zapalenia gruczołu krokowego, a także zapalenia ucha środkowego i wewnętrznego , szczególnie u dzieci. Warto znać ten mechanizm i zrozumieć go, aby skutecznie oczyścić organizm i trwale usunąć przyczyny choroby.

G.P.Małachow  "Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie"

"Osobiście uważam, że zatoki są najtrudniejszym miejscem do oczyszczenia. Po każdym przeziębieniu w zatokach pozostaje warstwa śluzu, który przemienia się w kserożel - twardą konsystencję. Takich zatwardziałych warstw powstaje w ciągu naszego życie mnóstwo.
W rezultacie zatoki okazują się wypełnione gęstą masą, w której świetnie mnożą się patogenne drobnoustroje (komórki roślinne). Przetwarzanie zgęstniałej "galarety" przez komórki roślinne (grzyby) stanowi klasyczny przykład procesu gnicia z powstawaniem środowiska zasadowego i różnorodnych substancji toksycznych. Naturalnie daje się to nam we znaki: boli głowa, słabnie wzrok i słuch, pamięć. Zostaje naruszona normalna czynność mózgowa: człowiek staje się niezrównoważony psychicznie. Oczywiście wszystko to odbywa się skrycie.

Człowiek nie podejrzewa, że ma w głowie 1-2 szklanki śluzu!"

 

By oczyścić zatoki przynosowe i czołowe ze sprasowanego w nich śluzu - pożywki dla drożdżaków i patogennej formy -  trzeba przejść konsekwentnie wszystkie etapy oczyszczania:

1. Pilnie rozpocznij odbudowe mikroflory w jelitach a tym samym w pochwie. Stosuje najlepsze do tego celu przyjazne bakterie acidophilus liofilizowane w formie AC ZYMES. Dawka lecznicza dla Ciebie to 1 kapsułka na 10kg, czyli na 60kg masy ciała stosuj 3 x dziennie po 2 kapsułki, na pół godziny przed posiłkiem.

2. Przez kilka tygodni stosuj w większych ilościach OCEAN 21 (2 x 30ml) - najlepszy do odkwaszania organizmu, Garlic Caps (2x2), C 500 (3 x 2), koniecznie Nopalin (3 x 2) oraz Polinesian Noni sok lub kapsułki 3 x po 3 kapsułki. W celu przywracania równowagi kwasowo-zasadwej dodaj idealny do tego Strong Bones (chelatowany wapń odkwaszający organizm) - pierwsza pomoc w ACIDOZIE oraz Chelated Zinc 3 x 1.

Zatoki zaczną się rozpuszczać i nastąpi wyciek śluzu przez jamę nosowo-gardłową, a jeśli ta jest zatkana, wydalanie może nastąpić przez kanał słuchowy w uszach. W takim wypadku warto wspomóc oczyszczanie stosując tzw. "świecowanie uszu" czyli kominki indyjskie (odsysanie śluzu pod delikatnym ciśnieniem).
W zależności od stanu zatok oczyszczanie to może trwać nawet do pół roku i dłużej. Nie zaleca się tłumienia efektów oczyszczania innymi środkami (farmakologicznymi). Efekty te można znacznie przyspieszyć stosując płukanie zatok kilka razy w tygodniu przed nocą.

W celu przyspieszenia wydalenia śluzu G.P.Małachow poleca - ogrzać głowę dowolnym sposobem (kąpiele i parówki - inhalacje) kilka razy. Procedura powinna trwać 5 minut, a potem koniecznie należy opłukać głowę chłodną wodą. 

4. Po tym zabiegu śluz należy wydalić przez kość sitową, która znajduje się  w przewodzie nosowym górnym i oddziela jamę nosowa od mózgu. W tym celu należy przemywać nosogardziel specjalnym płynem, który według prawa osmozy będzie ciągnął na siebie ropę i śluz oraz z łatwością będzie mógł przechodzić przez kość sitową i rozpuszczać kserożel. Najlepszym roztworem do tego celu będzie przegotowane 60 ml płynu: woda (30ml) +  OCEAN 21 (30ml) w stosunku 1:1 oraz wspaniały ok. 6 kropli OxyMax (koncentrat stabilizowanego tlenu w płynie). Roztwór ten wspaniale odkwasza i neutralizuje toksyny, wytworzone poprzez drożdżaki i bakterie bytujące w zatokach. Ma też na celu rozmiękczyć spracowany i zasuszony antybiotykami śluz, przepłukać układ limfatyczny zatok, udrożnić go i dostarczyć zabójczy dla grzybów i patogennych bakterii tlen (OxyMAX) oraz lecznicze składniki odżywcze.

Przemywanie zatok: zatykamy jedno nozdrze a przez drugie wciągamy płyn do jamy nosowej, przez chwilę staramy się utrzymać płyn, po czym wypluwamy. Czynimy tak kilka razy, zmieniając kolejno nozdrza, do całkowitego oczyszczenia głowy i przywrócenia normalnego czucia, wzroku, słuchu i powonienia.

W trakcie kuracji i po niej, dobrze jest wykluczyć tworzące śluz produkty mleczne, mączne oraz na bazie cukru. Zastosować należy ścisłą dietę do grupy krwi z uwzględnieniem diety rozdzielnej (nie łączyć różnych pokarmów, a szczególnie tłuszczowo-mącznych z cukrem). Pić dużo płynów.
G.P.Małachow poleca nawet trochę się przegłodzić. W tym czasie warto zastosować NOPALIN w celu udrożnienia jelita i oczyszczania go ze śluzów oraz patogennej flory chorobotwórczej. Pamiętaj o piciu  1 szklanki wody na 1 tabletkę NOPALIN!

Kliknij "dalej" i przeczytaj historie pacjentów (cz.III)  

1      3

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej

 UWAGA!
Serwis www.noni.com.pl ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy. Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać  - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat >>>  Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od mieszkańców wysp Polinezji Francuskiej, gdzie odbyłam w tym celu podróży w 2007 roku.  - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) -  zapytaj specjalistów w zakresie suplementów tutaj >>>

www.noni.com.pl