Damnacanthal

Został on wyizolowany z naturalnego soku z Noni w 1993 r. na Uniwersytecie Keio-gijuku w Tokio, a także w Instytucie Nauk Biomedycznych w Japonii.
Powszechnie zaakceptowano fakt, że noni ma potężny wpływ na wzrost guzów i komórek nowotworowych, można więc założyć, że odgrywa ona znaczącą rolę w tym procesie. Wyniki badań wskazują na to, iż dzięki działaniu damnacanthal, prekancerogenne komórki tzn. komórki, które zaczynają się przemieniać w komórki rakowe i mają inną przemianę materii - pobudzane są przez biochemiczną interakcje damnacanthal na poziomie genów w swoim wnętrzu i sprowokowane do zwolnienia tempa rozmnażania się przez podział. Dzięki temu mają szansę na powrót do normalnego procesu przemiany materii i uniknięcia zwyrodnień - zmian genetycznych.

.

Damnacanthal nadzoruje system immunologiczny, który produkując odpowiednią ilość limfocytów B i T, skutecznie zwalcza choroby. Pobudza również wytwarzanie odpowiedniej ilości interferonu, który chroni komórkę przed wtargnięciem wirusa i zmianą kodu genetycznego. [Więcej ]
To dzięki obecności damnacanthal,  Polinesian Noni tak dobrze zapobiega chorobom nowotworowym i tworzeniu się narośli, torbieli (cysty) , guzów i gruczolaków np. guzy prostaty, piersi, tarczycy.

Działanie damnacanthalu w Noni wzmacniane jest poprzez tzw. synergię, dzięki obecności innych unikalnych i cennych dla życia oraz zdrowia związków. 
Badacze wiedzą, że damnacanthal - wiązanie antrachinonu, które zostało wyizolowane z Noni przez japońskich naukowców - jest najprawdopodobniej odpowiedzialne za dużą zdolność Noni w walce z rakiem. Polinesian Noni radzi sobie nie tylko z nowotworem, lecz także z obniżeniem cukru we krwi u diabetyków, w walce z bakteriami i wirusami. Noni jest w stanie zneutralizować śmiertelne trucizny i toksyny, zastopować wszelkiego rodzaju infekcje i wiele więcej pod warunkiem, iż zastosowane jest w odpowiedniej wysokiej dawce dostosowanej do sytuacji i rozwoju choroby.

.http://www.noni.com.pl


W ciężkim stadium choroby nowotworowej, składniki NONI muszą mieć czas aby oczyścić organizm i chore miejsce z toksycznych jadów, aby przywrócić tam odpowiednie środowisko korzystne dla naprawy komórek (1-2 miesiące). Dopiero po tym czasie może nastąpić zatrzymanie wzrostu guza (od 1 do 3 miesiące kuracji), jego cofanie się (kolejne miesiące nawet do roku czasu) i nastąpi proces regeneracji (trwa od 4 do 8 tygodni). Wszystkie procesy wymagają od od organizmu odpowiedniej ilości czasu. Stąd nie warto jest czekać na rozwój sytuacji choroby nowotworowej, na działanie chemioterapii i innych klasycznych metod, gdyż kiedy okazuje się, że one nie zadziałają często na podanie NONI jest już zbyt późno. Tylko w pojedynczych przypadkach podawanie wysokich dawek minimum 6 x dziennie po 30 ml lub więcej + dodatkowa bogata suplementacja, pozwoliły na przeżycie, cofnięcie się choroby i regenerację organizmu. Niestety NONI nie daje 100% GWARANCJI jaka wiele osób chce uzyskać. NONI daje wielką szansę i nadzieję, że nie jest jeszcze zbyt późno i jest czas na oczyszczenie organizmu, przywróceniu dobre

Japońska grupa naukowców z Uniwersytetu w Keio -gijuku w Tokio i Instytutu Nauk Biomedycznych - dr_Umezawa, dr Tomonori, dr_Hiramatsu i inni - w 1993 roku, podczas badania 5000 substancji roślinnych na ich działanie antyrakowe wykazała, że damnacanthal jest bardzo dobrym środkiem blokującym w przypadku niektórych typów komórek rakowych m.in.: rak płuc, rak okrężnicy, rak trzustki i różnych postaciach białaczek (białaczka) .

Damnacanthal uznany został za substancję hamująca funkcję RAS, to znaczy działanie tzw. genów rakowych (często przekazywanych z pokolenia na pokolenie), przyczyniających się głównie do powstawania raka płuc, rak jelit, rak żołądka oraz wielu form białaczki (białaczka). Jeśli zatem w Twojej rodzinie wystąpiła choroba nowotworowa, Ty również znalazłeś się w grupie tzw. "wysokiego ryzyka". Genetyczne uwarunkowania do choroby nowotworowej możesz znacznie zmniejszyć pijąc sok NONI jako profilaktyka tych chorób, jak również dla utrzymania organizmu na wysokim poziomie zdrowotnym, o silnej immunologii, spowalniając starzenie się tkanej i narządów wewnętrznych itd. Więcej o opisów chorobach i działaniu noni tutaj.

Za sprawą damnacanthal, rakotwórcze komórki dzięki zwolnieniu rozmnażania się przez podział, mogły ponownie zmienić się w zdrowe, normalnie działające komórki. Działanie damnacanthalu w naturalnym soku Noni (niepasteryzowanym) wzmacniane jest poprzez tzw. synergię, dzięki obecności innych unikalnych i cennych dla życia oraz zdrowia związków.

Na damnacanthal nie kończy się lista interesujących substancji zawartych w noni. Istnieją setki zidentyfikowanych składników noni

Fragmenty informacji z NUTRITION&HEALTH nr31 "Noni  - indiańska morwa" - oprac. prof. dr nauk med. Valeria Sedlak-Vadoc.

http://najlepszesuplementy24.pl

WWW.NONI.COM.PL

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej