Serotonina zwana "hormonem szczęścia" zawarta jest w Polinesian Noni
.

.

.

W 1993 roku w Noni znaleziono związek biochemiczny zwany serotoniną.
Serotonina jest substancją, która pośredniczy w zmienianiu procesów w komórce, w wielu komórkach lub całych tkankach. Jest neurotransmiterem, który zawiaduje i przekazuje impulsy nerwowe do tkanek. Od niej zależy, czy sygnał systemu nerwowego będzie w stanie dotrzeć do wszystkich zakątków ciała. Serotonina bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych między komórkami mózgu. Zbyt niski poziom tego neuroprzekaźnika zaobserwowano nie tylko u osób agresywnych, ale także np. w depresji. Powstaje z tryptofanu - aminokwasu, który musi być dostarczony organizmowi z zewnątrz, w pożywieniu. Ilość aktywnej serotoniny w mózgu zależy nie tylko od tego, ile jest produktu wyjściowego do jej wytwarzania. Znany jest mechanizm wyłapywania serotoniny uwolnionej z neuronu z powrotem do jego wnętrza, przez co mniej jest jej tam, gdzie ujawnia swą aktywność.

Dr Mona Harrison, lekarka ze stanu Maryland uważa, że poza działaniem kompleksu wielu cennych składników,  wiele pozytywnych efektów  zastosowania Noni wynika z pobudzenia aktywności szyszynki - gruczołu głęboko położonego we wnętrzu mózgu. Do aktywności tej przyczynia się szczególnie serotonina.
Szyszynka jest miejscem produkującym serotoninę (hormon ten działa w ciągu dnia), gdzie podczas nocy zachodzi biosynteza serotoniny w inny hormon - melatoninę. Serotonina i melatonina odgrywają bardzo ważną rolę w regulowaniu snu, temperatury ciała, nastroju, przebiegu procesu dojrzewania, odnawiania się i wzrostu komórek oraz w menstruacji. Dr Harrison podejrzewa również, że pozytywne działanie Noni podczas choroby czy depresji wynika ze zmiany częstotliwości energii ciała, spowodowanej dzięki obecności serotoniny. Serotonina i melatonina wpływają na nastrój psychiczny oraz przebieg kobiecego cyklu. Pomagają przy skurczach brzucha szczególnie z przyczyn menstruacji i PSM, w stanach depresyjnych i zmęczeniu. Wraz z melatoniną, serotonina opóźnia proces starzenia się komórek, daje zdrowy sen i pogodny nastrój, przyczyniając się tym samym do ogólnego wzmocnienia systemu odpornościowego organizmu.

Niedobór serotoniny powoduje zakłócenia we wzajemnej "rozmowie" komórek nerwowych. Trochę to tak, jakby nasza głowa nie wiedziała, co robi ręka, a ręka nie miała pojęcia o tym, co zamierza zrobić głowa. Totalny bałagan. Czujemy się zdezorientowani i popadamy w skrajne nastroje. Stąd zaburzeniom ulega równowaga systemu nerwowego. Mówiąc po ludzku: brakuje nam w organizmie składnika uspokajającego.
W całym organizmie znajdują się miejsca, w których łączy się serotonina - receptory. Największa koncentracja tych receptorów znajduje się nie w mózgu, ale  ... w jelicie cienkim. Dlatego też serotonina jest prawdopodobnie odpowiedzialna za pozytywny wpływ na proces trawienia. 

Serotonina - ból, ból głowy oraz migrena
Serotonina niezbędna w depresji
Czy telefonia komórkowa ma wpływ na serotoniny  w mózgu?
Chemia miłości czyli moc serotoniny
Powstawanie zjawisk psychicznych: nastrój i koncentracja

WWW.NONI.COM.PL


LISTA CHORÓB  - WIĘCEJ>>>

Wyślij link do Noni znajomemu/znajomej